Pokłosie w Głogowie

0
543

Od nowego 2013 roku mieszkańcy Głogowa, którzy lubią dobre kino, a nie chcą w tym celu jeździć na przykład do Lubina, mogą być zadowoleni. Dyskusyjny Klub Filmowy, który działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie dwa razy w miesiącu organizuje seanse filmowe. W lutym mieszkańcy Głogowa mieli już okazje obejrzeć film pod tytułem “Zakochany w Nowym Jorku”. Teraz będzie można obejrzeć jeden z nowszych polskich filmów pod tytułem “Pokłosie”. Seans obędzie się w najbliższy czwartek (21 lutego).

Głogowscy kinomaniacy mogą być zadowoleni. W ostatnim czasie w Dyskusyjnym Klubie Filmowym mieszkańcy Głogowa mają okazje oglądać filmy z najwyższej półki. Najbliższy film, jaki można będzie obejrzeć w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie to polski thriller pod tytułem “Pokłosie”. Film ten pojawił się w kinach 9 listopada ubiegłego roku i od razu zyskał wiele przeciwników oraz zwolenników. Mówi się, że “Pokłosie” to najodważniejszy polski film. Mieszkańcy Głogowa będą mieli okazje zobaczyć go już w najbliższy czwartek (21 lutego) o godzinie 20.00. W rolach głównych będzie można zobaczyć Macieja Stuhra oraz Ireneusza Czopa. Scenariuszem i reżyserią zajął się Władysław Pasikowski. Bilet na seans filmu pod tytułem “Pokłosie” kosztuje 10 złotych od osoby. Można także wykupić karnet, który będzie można wykorzystać na sześć seansów w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Karnet kosztuje 35 złotych. Jednak może on być wykorzystywany tylko przez jedną osobę.

Opis filmu: Franciszek Kalina (Ireneusz Czop) po latach emigracji przyjeżdża do Polski, zaalarmowany wiadomością, że jego młodszy brat (Maciej Stuhr) popadł w konflikt z mieszkańcami swojej wsi. Po przyjeździe odkrywa, że przyczyną jest mroczna tajemnica sprzed lat. Skłóceni od lat bracia próbują dojść prawdy. Prowadzone przez nich śledztwo zaostrza konflikt, który przeradza się w otwartą agresję. Ujawniona tajemnica odciśnie tragiczne piętno na życiu braci i ich sąsiadów.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.