Oddaj niepotrzebne okulary

0
596

“Okulary dla Afryki” to nazwa akcji charytatywnej, która prowadzona jest przez wolontariuszy z I Liceum Ogólnokształcącego. W akcje włączyły się także rozmaite instytucje z Głogowa. Chodzi o to, aby zebrać jak największą liczę okularów, które w krajach afrykańskich traktowane są jak produkt luksusowy i niedostępny dla przeciętnego obywatela. Zbędne okulary mieszkańcy Głogowa mogą wrzucać do wyznaczonych pudełek w 22 miejscach w Głogowie, ościennych gminach, a nawet w Polkowicach.

Mieszkańcy Głogowa wiele już razy pokazali, że mają wielkie serca i chętnie włączają się w różnego rodzaju akcje charytatywne. Chętnie pomagają zarówno chorym mieszkańcom Głogowa jak i po prostu włączają się w różnego rodzaju zbiórki. Tak stało się także z akcją pod nazwą “Okulary dla Afryki”, która rozwinęła się na nieprzeciętną skalę. W Głogowie akcje zainicjowali wolontariusze z I Liceum Ogólnokształcącego. Przedsięwzięcie to ma na celu zbiórkę niepotrzebnych okularów. Zebrane okulary trafią do Afryki, gdzie traktowane są jak skarb, produkt luksusowy i niedostępny dla przeciętnego obywatela. – Zapotrzebowanie na okulary jest ogromne. Potrzebne są plusy, minusy, małe, duże, a nawet słoneczne. Dlatego też prosimy wszystkich mieszkańców Głogowa o włączenie się do akcji i przynoszenie okularów do specjalnie wyznaczonych punktów. Stare okulary często zalegają nam w domowych szufladach, bo, mimo, że nie są nam już potrzebne to często szkoda nam je wyrzucić. Teraz jest okazja żeby się ich pozbyć, a jednocześnie przy tym pomóc potrzebującym – mówi Monika Herba z I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie.

Wolontariusze z I Liceum Ogólnokształcącego nawiązali z wieloma instytucjami, które zgodziły się na umieszczenie pudełek, do których można wrzucić niepotrzebne okulary. Obecnie w akcje włączyły się 22 instytucje w Głogowa, ościennych gminach, a nawet w Polkowicach. Okulary można wrzucać do pudełek w: Aptece Głogowskiej, Aptece w Carrefourze, Aptece w Tesco, Aptece Aloes na Starówce, Aptece przy Placu 1000 – lecia, salonie kosmetycznym w Intermarche, I Liceum Ogólnokształcącym, II Licem Ogólnokształcącym, Zespole Szkół imienia Jana Wyżykowskiego, III Liceum Ogólnokształcącym, Gimnazjum numer 1, Gimnazjum numer 2, Szkole Podstawowej numer 3, Szkole Przyrodniczej w Głogowie, Szkole Ekonomicznej w Głogowie, Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie, Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Jedności Robotniczej, Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Budowalnych, Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Perseusza, Gimnazjum w Radawnicach, Szkole Podstawowej w Jerzmanowej oraz Szkole Podstawowej numer 1 w Polkowicach. Zbiórka potrwa do końca marca.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.