Walentynki na rockowo

0
614

W ubiegły czwartek (14 lutego) obchodzone było Święto Zakochanych, czyli Walentynki. Święto to ma wiele zwolenników, ale także wiele przeciwników, którzy zarzucają komercyjność tego typu wydarzeniom. W tym czasie dużo będzie się także działo, jeżeli chodzi o kulturze. Jednak mimo tego, że walentynki większości kojarzą się z romantyzmem i cukierkowatością to w Głogowie można będzie je spędzić w nieco inny sposób, bo na rockowe. Wszystko to za sprawą wydarzenia pod nazwą “Rockowe Walentynki”, które organizowane jest już dzisiaj (15 lutego) w Młodzieżowym Centrum Kultury Mayday.

Walentynki, czyli Święto Zakochanych, które obchodzone były w ubiegły czwartek (14 lutego) wszystkim kojarzy się z wszechobecnym romantyzmem i wyznawaniem miłości. Jednak Młodzieżowe Centrum Kultury Mayday ma nieco inny pomysł na spędzenie Święta Zakochanych lub dzisiejszego (15 lutego) Dnia Singla będzie koncert pod nazwą Rockowe Walentynki. W czasie tego koncertu mieszkańcy Głogowa będą mogli posłuchać dwa zespoły: Trzynasta w Samo Południe oraz Kim Nowak.

Zespół Trzynasta w Samo Południe to laureat XV edycji Mayday Rock Festival 2011. Ten wrocławski zespół zachwycił także jury polsatowskiego programu Must Be The Music. Trzynasta w Samo Południe zaprezentuje wysokoenergetyczny rock’n’roll z elementami hard rocka, bluesa i southern. Kim Nowak to rockowa odsłona braci Waglewskich (znanych również jako Fisz i Emade) i Michała Sobolewskiego. W ich muzyce słychać inspiracje rockiem lat 60-tych i alternatywą lat 90-tych. Niebanalne połączenie surowości i mroku z dynamiką i energią rockowego przekazu.

Koncert odbędzie się już dzisiaj (15 lutego) o godzinie 19.00 (wejście od godziny 18.30). Za wejściówkę będzie trzeba zapłacić 20 złotych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.