Miedź Legnica – SPR Chrobry Głogów : Głogowianie nie mogą przegrać.

0
493

2012-03-24-Mecz-SPR-Chrobry-Wis-a-P-ock-@Hala-Sportowa-GOS-G-ogów-fot.P.Dudzicki-19

Już dziś podopieczni trenera Markuszewskiego zmierzą się w 15 kolejce PGNiG Superligi z rywalem za miedzy Miedzią Legnica. Przed tygodniem SPR Chrobry Głogów uległ na własnej hali Piotrkowianinowi Piotrków Trybunalski co stawia go w ciemnym świetle przed derbowym starciem. Głogowianie plasują się w ligowej tabeli na trzeciej pozycji od końca, a ich sytuacja staje się coraz trudniejsza. Jeśli nasi szczypiorniści chcą utrzymać klub w Superlidze muszą dzisiejsze spotkanie przechylić na własną korzyść. Jak ciężkie będzie to zadanie chyba nie trzeba nikomu przypominać.

Już dziś o godz. 18:00 piłkarze ręczni Chrobrego Głogów będą podejmowani przez Miedź Legnica. Oba zespoły mają ogromny problem z sytuacją w lidze. Gdyby nie beniaminek z Przemyśla, to oba dzisiejsze kluby zamykały by stawkę w lidze. Spotkanie będzie niezwykle atrakcyjne nie tylko ze względu przypisanych im derbów ale przede wszystkim będzie to pojedynek o przysłowiowe 4 oczka w drodze po utrzymanie w PGNiG Superlidze.

W ubiegłym tygodniu zarówno głogowianie jak i legniczanie ulegli swoim rywalom. SPR Chrobry Głogów po bardzo słabym w swoim wykonaniu spotkaniu uległ sąsiadującemu w tabeli Piotrkowianinowi Piotrków Trybunalski 22-26. Miedź Legnica uległa zaledwie jednym oczkiem schodząc z własnego parkietu pokonana przez Zagłębie Lubin.

Dzisiejsze spotkanie będzie niezwykle dla układu tabeli. Jeśli Miedzianka pokona Chrobrego to zrówna się z nim punktami i będzie na dobrej drodze by odbić się od dna. Jeśli górą będą głogowianie to na chwilę zapomną o widmie spadku do niższej klasy rozgrywkowej. Wszystko wyjaśni się już dziś około godz. 20:00.

Miedź Legnica – Chrobry Głogów

Niedziela 10.02.2013 godz. 18:00

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.