Sławomir Bieniak o Kamczatce

0
718

Mieszkańcy Głogowa lubią spotkanie z podróżnikami. Takie spotkanie pozwalają poznać nieco ciekawych miejsc bez konieczności wychodzenia z domu, a tylko słuchając relacji podróżników. Najbliższa taka okazja będzie miała miejsce 19 lutego. Wtedy to w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie z mieszkańcami Głogowa spotka się podróżnik Sławomir Bieniek. Tematem spotkanie będzie Kamczatka.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Jedności Robotniczej w Głogowie można nie tylko wypożyczać książki. W bibliotece organizowane są także zajęcia czytelnicze dla dzieci, wystawy zdjęć oraz spotkania podróżnicze. Ostatnio mieszkańcy Głogowa mieli okazje posłuchać historii o wyprawie na Grenlandie. Teraz przyjdzie czas na Kamczatkę, a podróżnik Sławomir Bieniek będzie przekonywał mieszkańców Głogowa, że są tam nie tylko wulkany. Spotkanie odbędzie się 19 lutego o godzinie 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Jedności Robotniczej 15.

Sławomir Bieniek to wieloletni mieszkaniec Polkowic, który w ostatnim czasie przeniósł się do Głogowa. Na co dzień jest górnikiem – nadsztygarem do spraw klimatyzacji w kopalni ZG Polkowice – Sieroszowice. Jednak z zamiłowania Sławomir Bieniek to podróżnik, okazyjnie żeglarz (uczestnik rejsów polarnych “Orvaldi Antarctica, 2004-2005” i “Grenlandia 2012”), fotograf i turysta wysokogórski, od 2000 roku niespiesznie w drodze ku “Koronie Ziemi” (zdobyciu najwyższych szczytów poszczególnych kontynentów). Jak o sobie mówi: szczęśliwy mąż i ojciec trojga wspaniałych dzieci, dzielący urlopy między egzotyczne wyjazdy rodzinne (między innymi: Filipiny, Kamczatka, RPA, Zimbabwe, Ekwador, Galapagos, Kolumbia), a wyprawy górskie (Mont Blanc, Aconcagua, Kilimandżaro, Chan Tengri, Mount McKinley), do których przygotowuje się biegając maratony. Fotografie z jego wybranych wypraw dostępne są na stronie: www.torre.pl. Współorganizatorem spotkania podróżniczego ze Sławomirem Bieńkiem są Grażyna i Stefan Sroczyńscy. Z organizatorami współpracuje także Szkoła Muzyczna imienia Franciszka Liszta w Głogowie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.