Bajkowe ferie w GOKiS – podsumowanie pierwszego tygodnia

0
181

Ferie zimowe dla dzieci i młodzieży z województwa dolnośląskiego trwają od poniedziałku (28 stycznia). Oznacza to, że za nami już pierwszy tydzień ferii zimowych. Jednak w tym czasie dzieci i młodzież nie mogła narzekać na brak zajęć. W Głogowie organizacją zajęć i warsztatów zajęli się między innymi: Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie, Młodzieżowe Centrum Kultury Mayday, czy Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie. Zajęcia są prowadzone także na terenie Gminy Kotla. Organizacją nich zajął się Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Zajęcia odbywają się pod hasłem “Bajkowe ferie w GOKiS”.

Za nami pierwszy tydzień ferii zimowych. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli w tym roku przygotował wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, jak również dla osób dorosłych. Tegoroczne ferie odbywają się pod nazwą “Bajkowe ferie z GOKiS Kotla”. Dzieci z terenu gminy Kotla dowożone są gimbusem, który jeździ 2 trasami. Trasa pierwsza obejmuje miejscowości: Chociemyśl, Skidniów, Pękoszów, Skidniówek, Ceber, Zabiele i Kozie Doły, a trasa druga miejscowości: Sobczyce, Krzekotówek, Głogówko, Kulów, Moszowice i Grochowice. W dniach 30 i 31 stycznia oraz 1 lutego zorganizowane zostały zajęcia dla dzieci z Kotli. Chętni przyjeżdżają do siedziby Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli, gdzie przygotowane są dla nich atrakcyjne zajęcia z wykorzystaniem sprzętu audiowizualnego i wyposażenia, które zakupiono ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowano cykl spotkań, które składają się z seansu filmowego (Artur i Minimki, Opowieści z Narnii – Lew, czarownica i stara szafa, Harry Potter i Komnata Tajemnic) i zajęć animacyjnych. Przeprowadzony został też konkurs rysunkowy na ulubioną postać z bajki. Ponadto od poniedziałku do piątku, w godzinach 15.00 – 18.00, dzieci i młodzież mogą grać w gry planszowe, piłkarzyki i tenisa stołowego.

W ubiegły piątek (1 lutego) dzieci z terenu Gminy Kotla miały także okazje uczestniczyć w akcji “Bezpieczne ferie z Radiem Zachód”. W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kotli zorganizowane zostały zajęcia z panem Zbigniewem Roszczakiem, dziennikarzem, który przeprowadził pogadankę o tym jak bezpiecznie wypoczywać, jak zachować się w sytuacjach ekstremalnych, uczestniczyć w ruchu drogowym oraz udzielać pierwszej pomocy. Uczestnicy spotkania wzięli udział w konkursie z nagrodami. Zaś w ubiegłą sobotę (2 lutego), w godzinach 12.00 – 22.30, miłośnicy dobrego kina uczestniczyli w maratonie filmowym. Wyświetlono trzy części trylogii Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia, Dwie Wieże oraz Powrót Króla.

W drugim tygodniu ferii dla dzieci z terenu gminy Kotla przygotowano seanse filmowe (Opowieści z Narnii – 4 i 5 lutego oraz Harry Potter – 6 i 8 lutego) i zajęcia animacyjne oraz teatrzyk pod tytułem “Alicja w leśnej krainie”. Przedstawienie odbędzie się w najbliższy czwartek (7 lutego) o godzinie 10.00 i o godzinie 13.00. W najbliższy piątek (8 lutego) o godzinie 18.00 na sali widowiskowej GOKiS Kotla odbędzie się koncert głogowskiego zespołu młodzieżowego Life Spectators. Zorganizowana zostanie również Dyskoteka Młodego Człowieka, która odbędzie się w sobotę (9 lutego) w godzinach od 20.00 do 24.00, również w sali widowiskowej GOKiS.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.