Chyba gorzej być nie może

0
336

2012-03-04-Mecz-SPR-Chrobry-Vive-Kielce-@Hala-Sportowa-GOS-Głogów-fot.P.Dudzicki-27

Kolejny krok ku pogorszeniu atmosfery wokół głogowskiego szczypiorniaka zrobili piłkarze SPR-u Chrobry Głogów. W sobotę podopieczni trenera Markuszewskiego przegrali pojedynek o podwójną stawkę z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 22-26 (9-14). Porażka sprawiła iż Chrobry znalazł się w trudnej ligowej sytuacji. Z dorobkiem 7 punktów plasuje się na 10 pozycji w tabeli – gorsza sytuacja dotyka tylko Miedź Legnica i Czuwaj Przemyśl. Kolejne spotkanie o być lub nie być już w najbliższą niedzielę w Legnicy.

To jak ważny jest pojedynek z Piotrkowianinem wiedzieli wszyscy. Głośno mówiło się o tym, że jak nie teraz to nigdy. W konsekwencji SPR Chrobry Głogów przegrał spotkanie o przysłowiowe “4 oczka” z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie w Superlidze. Obecnie głogowianie plasują się na dole stawki. Niezwykle trudne, a racjonalnie rzecz biorąc niemożliwe będzie osiągnięcie przedsezonowego celu – awans do pierwszej ósemki. Na dzień dzisiejszy cel należy dostosować do sytuacji w klubie i jego bezpośrednim otoczeniu. Nie ma co ukrywać, jedyne co możemy zdobyć w tym sezonie to utrzymanie – nie wyobrażamy sobie piłki ręcznej w Głogowie bez drużyny ekstraklasowej.

Kolejne spotkanie już w najbliższą niedziele. Tym razem derbowy pojedynek pomiędzy Chrobrym Głogów a Miedzią Legnica rozgrywany będzie o coś więcej niż prym w województwie. Przedostatnia Miedź Legnica zapewne będzie chciała wykorzystać słabą postawę głogowian i zdobyć niezwykle ważne 2 punkty. Z kolei głogowianie nie mogą sobie pozwolić na stratę choćby jednego oczka. Jedno jest pewne – emocje gwarantowane. Oby w przyszłym tygodniu nastroje wokół klubu zdecydowanie się poprawiły.

SPR Chrobry Głogów – MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 22:26 (9:14)

SPR: Zapora, Stachera, Kapela – Jankowski 1, Bednarek 2 , Płócienniczak 1, Świtała 4, Mochocki 5, Kuta 3, Łucak, Płaczek 3, Wysokiński, Czekałowski 1, Ścigaj 2,

MKS: Ner, Procho – Daćko 3, Tórz 1, Miszka, Trojanowski 7, Różański 2, Matyjasik 2, Skalski 1, Krzaczyński, Iskra 2, Pilitowski 2, Titow 6, Pożarek, Krawczyk, Wnuk.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPolicjanci odzyskali kradzione auto
Następny artykułDrugi tydzień ferii w MCK Mayday
Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)