To nie tylko sparing

0
94

ichał-Augustyn-bramkarz-obrona-mecz-chrobry-gol

Już dziś piłkarze Chrobrego Głogów rozegrają swój pierwszy w tym roku mecz na własnym stadionie. O godz. 15:00 na trzeciej płycie stadionu podejmą zaprzyjaźniony Stilon z Gorzowa. To nie lada gratka przede wszystkim dla sympatyków obu drużyn, którzy bardzo często wspierają się wzajemnie w ligowych starciach. Dowodem na to iż głogowianie robią wszystko by dobrze ugościć kolegów jest halowy turniej kibiców, który odbędzie się na hali im. Ryszarda Matuszaka w Głogowie. Tuż po wspólnej rywalizacji sympatycy przejdą kilkadziesiąt metrów dalej by wspólnie obejrzeć piłkarskie zmagania pomiędzy oboma zespołami.

O tym jak ważne jest to spotkanie świadczy internetowa aktywność sympatyków obu drużyn. Obie ekipy już od kilku miesięcy mobilizują się na dzisiejszy pojedynek. Z całą pewnością nie zabraknie kilkuset sympatyków obu klubów, oprawy i przyjaznej atmosfery. Poprzednie takie spotkanie, które odbyło się w Gorzowie przyciągnęło wielu kibiców, nie zabrakło także tych z Głogowa.

Stilon Gorzów to 4-ligowy zespół, który w lidze zajmuje miejsce premiowane awansem. Klub z bogatą tradycją (występy na zapleczu ekstraklasy) kilka lat temu doczekał się spadku do najniższej klasy rozgrywkowej. O jego byt w tamtych czasach zadbali sympatycy, którzy nie wyobrażali sobie Gorzowa bez piłki nożnej. I udało się. Zespół z roku na rok robi postępy i stopniowo awansuje do wyższej ligi. Być może za jakiś czas zobaczymy podobne spotkanie tyle, że o inną stawkę. Swoją drogą ciekawe jaka by wtedy panowała atmosfera na trybunach?

Pojedynek zostanie rozegrany dziś o godz. 15:00 na trzeciej płycie stadionu.

Poprzedni artykułFerie w Jerzmanowej – plan na drugi tydzień
Następny artykułCeramika w MOK- u
Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.