Ferie w Jerzmanowej – plan na drugi tydzień

0
569

Od minionego poniedziałku (28 stycznia) trwają ferie zimowe. Oznacza to, że przez ostatni tydzień dzieci i młodzież z województwa dolnośląskiego spędzają czas bez towarzystwa książek i zeszytów. Przed nimi jeszcze tydzień wolnego, aby nieco umili im czas przygotowano różnego rodzaju zajęcia i warsztaty. W Głogowie prym w organizacji ferii zimowych wiedzie Miejski Ośrodek Kultury, w którym odbywa się najwięcej zajęć plastycznych, muzycznych i tanecznych. W ościennych gminach organizacją ferii zajmują się szkoły lub ośrodki kultury.

W Gminie Jerzmanowa pierwszy tydzień ferii przygotowały szkoły. Dzieci miały możliwość spędzenia wolnego czasu na sportowo. W czasie pierwszego tygodnia ferii zimowych zorganizowano między innymi wyjazd na lodowisko i do sali O.K Park Głogów, Turniej Tenisa Stołowego, olimpiadę sportową oraz wyjazd do kina. Drugi tydzień ferii wypełniony będzie szeroką ofertą proponowaną przez instytucje kultury. Gminny Ośrodek Kultury w Jerzmanowej zaprasza dzieci do świetlic wiejskich w Smardzowie, Łagoszowie Małym, Kurowie Małym, Potoczku oraz do WDK w Kurowicach, Jaczowie i Jerzmanowej. W najbliższy poniedziałek (04 lutego) zorganizowane tam zostaną zajęcia plastyczne, w środę (06 lutego) zajęcia ruchowe, kulinarne, gry i zabawy. W środę przewidziano Gminny Bal Karnawałowy w Jaczowie oraz Turniej Tenisa Stołowego w Jerzmanowej. Zaplanowano także wyjazdy dzieci do Lubina na bajkę “Zambezja” (wtorek – 05 lutego), na salę zabaw i lodowisko w Głogowie (czwartek – 07 lutego) oraz na basen do Polkowic (piątek – 08 lutego).

W weekend kończący ferie Gminny Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców na Turniej Gier Zręcznościowych (09 lutego) oraz Turniej Brydża Towarzyskiego (10 lutego). Ciekawe zajęcia zaproponowała także Gminna Biblioteka Publiczna w Jerzmanowej, która w ramach projektu pod nazwą “Festiwal gier”, finansowanego ze środków Konkursu Grantowego “Aktywna Biblioteka” zaprasza od dzisiaj (01 lutego) w Jaczowie i od najbliższego poniedziałku (04 lutego w Jerzmanowej, dzieci i młodzież szkolną na zajęcia tworzenia blogów i projektowania gier. Organizatorzy zapewniają doskonałą zabawę i ciepłą atmosferę podczas turnieju gier, zajęć plastycznych i projektowych oraz podczas zajęć integracyjnych i nauki mnemotechnik, czyli techniki usprawniania zapamiętywania.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.