Już dzisiaj zadbaj o staż dla siebie

0
426

Za niecałe dwa tygodnie (11 lutego) Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie rozpocznie nabór wniosków na organizacji staży zawodowych. Jednak Powiatowy Urząd Pracy zachęca żeby osoby bezrobotne już dzisiaj zadbały o miejsce na stażu dla siebie. Jest to możliwe dzięki rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej, w którym mowa, że pracodawca składający wniosek o organizacje stażu może wskazać osobę bezrobotną do jego odbycia.

Każda osoba, która chociaż przez chwile była bezrobotna albo ma osobę bezrobotną w rodzinie lub wśród znajomych, wie jak trudno w dzisiejszych czasach jest znaleźć prace. Zwłaszcza, że od nowego 2013 roku w Głogowie zwiększyło się bezrobocie i teraz bez pracy jest blisko 16 procent mieszkańców Powiatu Głogowskiego, czyli jakieś pięć tysięcy osób. Pomóc w znalezieniu pracy ma aktywizacja zawodowa, a zwłaszcza staże zawodowe. Jest to jedna z najchętniej wykorzystywanych form wsparcie zarówno przez pracodawców jak i osoby bezrobotne. 11 lutego Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie rozpoczyna nabór wniosków na organizacje staży. Jednak Powiatowy Urząd Pracy zachęca żeby już dzisiaj osoby bezrobotne zadbały o staż dla siebie. – Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 20 sierpnia 2009 roku w sprawie szczegółowych warunków odbywania stażu przez bezrobotnych pozwala, aby pracodawca składający wniosek o organizacje stażu wskazał osobę bezrobotną do jego odbycia. A zatem to bezrobotny może sobie dobrać pracodawcę, u którego chciałby odbyć staż i nawiązać kontakt z pracodawcą, zaprezentować swoją osobę oraz zadbać, aby pracodawca wypełnił wniosek ze wskazaniem osoby bezrobotnej – mówi Damian Piątek, wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie.

Specjalnie pod organizacje straży Powiatowy Urząd Pracy uruchomił dodatkowe nabory do Klubu Pracy na jednodniowe zajęcia pod nazwą “Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej”, które dotyczyć będą zasad autoprezentacji i praktycznych wskazówek przy ubieganiu o pracę – staż. Aby skorzystać z zajęć należy zapisać się u swojego pośrednika pracy. Planowany termin zajęć to: 4,5,6 lutego. Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie będą także rozpatrywać wnioski, w których nie wskazano osób do skierowania. Wówczas po przyznaniu stażu pracodawcy, oferta stażu zamieszczana zostanie na stronie internetowej zakładka Powiatowego Urzędu Pracy w zakładce: oferty pracy – staże oraz przekazana do pośredników pracy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.