Radosław Kawęcki idolem Jerzmanowskich Szkół

0
758
Foto: Redakcja

W czwartek 24 stycznia wszystkie szkoły gminy Jerzmanowa miały przyjemność gościć złotego medalistę mistrzostw świata w Stambule – Radosława Kawęckiego. Jeden z aktualnie najlepszych polskich pływaków odwiedził uczniów w ich placówkach szkolnych aby przybliżyć im historię własnej osoby, a także zachęcić do uprawiania sportu.

Radosław Kawęcki zaprezentował się jako bardzo sympatyczny, otwarty młody człowiek potrafiący nawiązać kontakt z młodzieżą. Spotkanie rozpoczynał od krótkiego przedstawienia własnej osoby i kariery sportowej by kończyć odpowiadając na pytania dotyczące życia prywatnego – Spotkanie to wywarło na naszych uczniach ogromne wrażenie i utwierdziło ich, że mając pasję i samozaparcie można osiągnąć wszystko, nawet zostać mistrzem świata – mówił przedstawiciel gminy Jerzmanowa. Wielką atrakcją dla uczniów była możliwość bezpośredniego zadawania pytań. Okazało się, że spotkanie przybliżyło sylwetkę pływaka bardziej niż wszelkie dostępne informacje zamieszczone w mediach. Nie zabrakło pytań poważnych jak i tych po których wszyscy wybuchali śmiechem. Na koniec spotkania uczniowie wręczyli mistrzowi świata kwiaty będące zarówno podziękowaniem za przybycie jak i za sukcesy sportowe promujące nasz kraj, a w szczególności ich powiat i gminę. Bardzo istotnym dla uczniów momentem było rozdawanie przez sportowca autografów.

Poprzedni artykułZa kierownicą nietrzeźwy i z narkotykami
Następny artykułWystawa ceramiki w galerii MOK
Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.