70 nowych ofert pracy w Głogowie

0
154

W Głogowie od nowego 2013 roku wzrosło bezrobocie. Teraz utrzymuje się ono na poziomie 16 procent, a to oznacza, że około pięć tysięcy osób z Powiatu Głogowskiego jest bez pracy. Dlatego nikomu nie trzeba chyba tłumaczyć, że w takiej sytuacji każda oferta pracy jest na wagę złota. Aktualnie Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie przeprowadza rekrutacje na 70 nowych stanowisk. Trzeba się jednak śpieszyć, bo rekrutacja prowadzona jest tylko do jutro (30 stycznia).

Każda osoba, która chociaż raz szukała pracy wie, że nie jest to łatwe zadanie. Ofert jest o wiele mniej niż bezrobotnych osób poszukujących pracy. Zwłaszcza, że od nowego roku zwiększyło się bezrobocie i teraz utrzymuje się na poziomie 16 procent. Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie robi jednak, co może żeby zmienić ten stan rzeczy i nawiązuje kontakt z nowymi pracodawcami na rynku Głogowskim. Aktualnie prowadzona jest rekrutacja na 70 nowych stanowisk. Pracowników poszukuje restauracja KFC, firma Term Organika oraz firma AVANS. Restauracja KFC przyjmie dziesięć osób na stanowisko kucharza. Na to stanowisko wymagana jest odpowiedzialność i umiejętność pracy w zespole. Kolejne 30 osób KFC poszukuje na stanowisko pracownika obsługi klienta, tu także wymagana jest odpowiedzialność i umiejętność pracy w zespole. Firma Term Organika chce przyjąć dziesięć osób na stanowisko magazyniera. Do tej pracy wymagane jest wykształcenie minimum średnie i uprawnienia na kierowanie wózkiem widłowym. 20 osób może znaleźć zatrudnienie także w firmie AVANS. W nowo powstałym sklepie w Galerii Family Point potrzebni są sprzedawcy – doradcy klienta. Aby zdobyć tą prace należy mieć wykształcenie minimum średnio oraz minimum rok doświadczenia w handlu. Osoby bezrobotne, które spełniają kryteria na dane stanowiska i są zainteresowane jedną z ofert powinny skontaktować się ze swoim pośrednikiem pracy do jutra (30 stycznia). Pośrednik pracy umówi osobę zainteresowaną na rozmowę z pracodawcą, które będzie organizowane w Powiatowym Urzędzie Pracy przy ulicy Piaskowej w Głogowie.

Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie prowadzi także dalsze rozmowy z pracodawcami wchodzącymi na nasz teren. Aktualnie prowadzone są rozmowy w zakresie przeprowadzenia naborów lub pomocy przy rekrutacji na stanowiska pracy do firm: Master Sport oraz Rossmann.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.