Nadzwyczajna sesja Rady Miasta

0
671

Dzisiaj (25 stycznia) w Sali Rajców w głogowskim Ratuszu odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Radni do podjęcia mają tylko cztery uchwały. Między innymi będzie to uchwała mówiąca o podziale miasta Głogów na okręgi wyborcze oraz ustalenie ich granic, numerów i liczby radnych wybieranych w każdym okręgu. Uchwała ta pojawiła się już na poprzedniej sesji Rady Miasta, która miała miejsce 8 stycznia jednak wtedy radni nie mogli dojść do porozumienia.

Wybory samorządowe odbędą się w 2014 roku. Jednak już teraz na sesji Rady Miasta pojawiła się uchwała mówiąca o podziela miasta Głogowa na okręgi wyborcze. Na podstawie uchwały, którą zostanie poddana pod głosowanie dzisiaj (25 stycznia) w czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, stworzonych zostanie 35 stałych obwodów głosowania. Uchwała ta znajdowała się już w porządku obrad poprzedniej sesji, która miała miejsce 8 stycznia. Jednak wtedy radni nie mogli dojść do porozumienia i nie zgadzali się ze wszystkimi zmianami zaproponowanymi w uchwale. Chodziło tu między innymi o to, że wyborcy musieliby iść dalej niż dotychczas do lokalu wyborczego. Na dzisiejszej (25 stycznia) sesji radni będą głosować uchwałę, do której przygotowano jedną poprawkę. Mieszkańcy ulicy Daszyńskiego od 11 do 59 zamiast głosować w okręgu wyborczym numer 1, czyli w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej przy ulicy Piotra Skargi, będą teraz głosować w okręgu wyborczym numer 16, czyli w Szkole Podstawowej numer 7 przy ulicy Daszyńskiego.

W czasie dzisiejszej (25 stycznia) nadzwyczajnej sesji Rady Miasta radni głosować będą także nad zmianą uchwały w sprawie przyjęcia Lokalnego Programu Rewitalizacji miasta Głogowa na lata 2007 – 2013. Radni będą także odpowiadać na skargę, którą pan Marian Hahn złożył na dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Głogowie, Andrzeja Mazura.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.