Z kojca na kanapę – nowy pomysł Amicusa

0
588

W schronisku we Wróblinie Głogowskim nie brakuje kotów i psów czekających na adopcje. Dlatego Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom Amicus organizuje akcje mającą na celu zachęcić do adopcji zwierząt i zapoznać mieszkańców Głogowa z czworonogami przebywającymi w schronisku. W pomoc poszukiwania domów dla czworonogów mają pomóc głogowskie firmy i instytucje.

“Z kojca na kanapę – firmy i instytucje bezdomnym zwierzętom” – taką nazwę nosi nowa akcja promująca adopcje zwierząt przebywających pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Ta akcje będzie jednak wyjątkowo, bo to nie członkowie Amicusa będą szukać nowego domu dla czworonogów. – Tym razem do akcji chcemy włączyć firmy i instytucje, którym los zwierząt nie jest obojętna. Każda firma chcąca wziąć udział w akcji otrzyma wybrane losowo zwierzę szukające aktualnie dom. Dostarczane przez nas plakaty ze zdjęciem podopiecznego zawisną na terenie właśnie tej firmy. Wszystko jedno, czy będzie to sklep spożywczy, salon samochodowy, solarium, czy redakcja. Chodzi o to, że do każdego z tych miejsc przychodzą ludzie, którzy być może szukają właśnie czworonożnego przyjaciela i zakochają się w spoglądającego ze zdjęcia zwierzaka – mówi Jagoda Kosmala, prezes Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Sposobów na promocje czworonoga może być mnóstwo. Oprócz ogłoszeń można zrobić ulotki, umieścić podopiecznego na stronie internetowej firmy lub zamieścić w wydawanej cyklicznie broszurze. Każdy zwierzak ogłaszany będzie przez okres trzech tygodni. Nawet, jeśli nie znajdzie on domu to i tak nastąpi zmiana podopiecznego. Jeśli jednak mu się poszczęści i zostanie adoptowany, to firma lub instytucja otrzyma nowego podopiecznego. Co ważne dla instytucji i firmy to informacja, że w każdej chwili można zrezygnować w udziale w akcji.

Firmy biorące udział w akcji wraz z informacją o przydzielonym podopiecznym umieszczane będą na stronie internetowej Stowarzyszenia pod adresem: http://www.amicus.glogow.pl/zkojcanakanape/ w każdej chwili można, więc będzie zobaczyć, kto przyłączył się do akcji, a przede wszystkim gdzie szukać ogłoszeń podopiecznych. – Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji wiele zwierząt trafi ze schroniskowego kojca na tą przysłowiową kanapę – dodaje Jagoda Kosmala. Firmy zainteresowane włączeniem się w akcje Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus powinny zgłosić swój udział pod numerem telefonu: 667 966 567.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.