Górnik Zabrze 4-1 Chrobry Głogów

0
467

28

We wczorajszym (22.01) spotkaniu Chrobrego z Górnikiem Zabrze w Grodzisku Wielkopolskim padło aż pięć bramek. Cztery z nich były autorstwa zespołu z Zabrza, a dla pomarańczowo-czarnych ustrzelił Ulatowski. Piłkarze rozegrali aż 4 połowy po 30 minut każda. W poprzednim spotkaniu ze Śląskiem Wrocław, przez większą część gry głogowianie grali jak równy z równym.Tym razem pomarańczowo-czarni pozostali w cieniu klubu z ekstraklasy, pozwalając mu na zbyt wiele. Jest to jednak dopiero początek okresu przygotowawczego a dotychczasowi rywale to zespoły z najwyższej krajowej półki. Nie ma głębszego sensu wyciągać jakichkolwiek wniosków. Cieszący jest fakt powrotu Krzysztofa Kaliciaka, który po dłuższym pobycie w Górniku Zabrze wraca do Głogowa.

Wtorkowy sparing z Górnikiem Zabrze był drugim w przeciągu trzech dni. Wcześniej pomarańczowo-czarni polegli we Wrocławiu 1-3. Tym razem zbyt mocnym przeciwnikiem okazał się czwarty zespół ekstraklasy – Górnik Zabrze. Kolejne starcie czeka podopiecznych Ireneusza Mamrota już w najbliższą sobotę (26.01) w Katowicach z tamtejszym GKS-em.

Po wczorajszym spotkaniu zapadło też kilka decyzji kadrowych. Krzysztof Kaliciak, który od dłuższego czasu przebywał w szeregach Górnika Zabrze wraca do Głogowa. Piłkarzowi nie pomógł nawet wczorajszy gol strzelony Chrobremu. Przebywający na testach w Głogowie Grzegorz Kmiecik nadal będzie poszukiwał klubu. Trener Ireneusz Mamrot po dwóch test meczach w wykonaniu piłkarza ostatecznie się na niego nie zdecydował. Cieszy fakt brania poprawek z tych samych błędów. W poprzednich okresach zespół “zasilali” zawodnicy, którzy w lidze grali sporadycznie. W zespole przynajmniej do niedzieli przebywał będzie środkowy obrońca,  którego nazwiska zgodnie z prośba trenera Mamrota nie podamy, tak by nikt aż nadto się nim nie interesował.

Kolejne spotkania przed nami, liga zbliża się nieubłaganie, a my na bieżąco będziemy śledzić poczynania pomarańczowo-czarnych.

Górnik Zabrze – Chrobry Głogów 4:1 (2:0, 1:0, 0:0, 1:1)

Chrobry (I): Augustyn – Hałambiec, Ziemniak, Samiec, Bukraba, Sędziak, Ulatowski, Wan, Kuczer, Szczepaniak (10 Niewieściuk), Kmiecik.

Chrobry (II): Janicki – Hałambiec, Ziemniak, Samiec, Bukraba, Sędziak, Ulatowski, Wan, Kuczer, Niewieściuk, Kmiecik.

Chrobry (III): Augustyn – Ziemniak, Samiec, Odrzywolski, Bukraba, Sędziak, Ulatowski, Wan, Kowalczuk, testowani.

Chrobry (IV): Janicki – Hałambiec, Samiec (100 Motyl), Niewieściuk, Bukraba, Ulatowski (97 Belica), Odrzywolski, Kowalczuk, Kozołubski, testowani.

fot. Chrobry Głogów S.A

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.