Badania mammograficzne w Gminie Żukowice

0
350

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że w dzisiejszych czasach bardzo jest ważna profilaktyka. Wszystko to w myśl zasady “Lepiej zapobiegać niż leczyć”. Najbliższą okazje ku temu będą miały mieszkanki Gminy Żukowic. 9 lutego (sobota) w Gminie Żukowice zostaną przeprowadzone bezpłatne badania mammograficzne. Poddać się badaniom będą mogły kobiety od 50 do 69 roku życia (roczniki 1944- 1963). Mammografia zostanie wykonana w profesjonalnym Mammobusie, który zaparkuje pod Ośrodkiem Zdrowia w Nielubi.

Mammografia to radiologiczna metoda badania biustu, polegająca na wykonaniu dwóch ekspozycji dla każdej z piersi. Nowoczesny sprzęt diagnostyczny sprawia, że dawka promieniowania podczas takiego badania jest bardzo niewielka i zbliżona do dawki otrzymywanej podczas prześwietlenia zęba. Badanie to nie wymaga żadnego dodatkowego przygotowania. Najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu, by łatwo można było rozebrać się do pasa. Przed badaniem nie powinno używać się dezodorantu, talku, balsamu ani kremu. Mammografia jest jedną z najskuteczniejszych metod wykrywania zmian w piersiach, dlatego każdemu badaniu powinno przyświecać hasło: “Lepiej zapobiegać niż leczyć” Najbliższe takie badanie odbędzie się za ponad dwa tygodnie (9 lutego) na terenie Gminy Żukowice. Od godziny 8.00 na terenie Ośrodka Zdrowia w Nielubi (Gmina Żukowice) zostaną przeprowadzone bezpłatne badania mammograficzne dla mieszkanek gminy. Bezpłatne badania będą mogły wykonać kobiety w przedziale wiekowym od 50 do 69 roku życia (rocznik 1944 – 1963). Badania zostaną przeprowadzone przez firmę Medica w ramach Narodowego Programu zwalczania Chorób Nowotworowych. Mammografie będą przeprowadzone w Mammobusie specjalnie zaprojektowanym dla potrzeb mammografii. Na badanie można zapisać się dzwoniąc pod numer telefonu: 42 254 64 10 lub 517 544 004.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTym razem w Grodzisku z Górnikiem Zabrze.
Następny artykułJutro Memoriał W.Szmidta
Pierwsze marzenie o tym żeby zostać dziennikarką pojawiło się sześć lat temu. Od trzech lat realizuje to marzenia pracując w mediach lokalnych w Głogowie. Jestem też przyszłym specjalistą od zarządzania wizerunku. W portalu TutajGLOGOW.pl zajmuje się wszystkim co związane z aktualnościami.