Strażacy z Obiszowa otrzymali samochód

0
454

W ubiegły czwartek (17 stycznia) w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie odbyło się uroczyste przekazanie nowego sprzętu. Do głogowskich strażaków trafiły trzy samochody, kamera termowizyjna oraz skokochron. Całkowita wartość przekazanego sprzętu to ponad pół miliona złotych. Jednak nie tylko głogowscy strażacy otrzymali nowy sprzęt. Samochód trafił także do Ochotniczej Staży Pożarnej w Obiszowie (Gmina Grębocice).

Ford Ranger/Frank-Cars z agregatem wysokociśnieniowym, linią szybkiego natarcia oraz zbiornikiem na wodę trafił do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Obiszowie (Gmina Grębocice). Strażacy z Obiszowa oficjalnie nowy sprzęt otrzymali w ubiegłą sobotę (19 stycznia). Terenowy samochód, który otrzymali strażacy będzie bardzo przydatny na terenie zabezpieczanym przez Ochotniczą Straż Pożarną w Obiszowie. Miejscowość leży u podnóża Wzgórz Dalkowskich i otoczona jest gęstymi lasami. Takie auto pozwoli na szybkie dostanie się do terenów niedostępnych dla zwykłych samochodów. W ubiegłą sobotę (19 stycznia) po uroczystej mszy, podczas której poświęcono nowy pojazd dokonano oficjalnego przekazania go strażakom. Klucze do Forda przekazał oficjalnie Wójt Gminy Grębocice, Roman Jabłoński. Klucze odebrali prezes jednostki Andrzej Kowalik i naczelnik OSP Obiszów Adam Bańka. W podziękowaniu wójt otrzymał od strażaków maskotkę strażacką. Strażacy z Obiszowa pamiętali także o tych, którzy zaangażowani byli w zakup nowego wozu strażackiego. Wszystkie osoby otrzymały pamiątkowe statuetki i podziękowania. Nowy Ford Ranger, który trafił do strażaków w Obiszowa kosztował 125 tysięcy złotych. 75 tysięcy złotych na ten cel przekazała Gmina Grębocice, a 50 tysięcy złotych dał Zarząd Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnej Rzeczpospolitej Polski.

Przypominamy także, że w ostatnim czasie nowy sprzęt trafił także do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie. Sprzęt został przekazany w ubiegły czwartek (17 stycznia). Do głogowskich strażaków trafiły trzy samochody terenowe do przewożenia strażaków i monitorowania skażenia. Do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie trafiła także kamera termowizyjna i skokochron. Wartość sprzętu, który otrzymali głogowscy strażacy to ponad pół miliona złotych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.