Honorowe Medale Miasta Głogowa rozdane

0
480

W ubiegły piątek (18 stycznia) w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbył się Koncert Noworoczny pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa. Jak co roku w czasie tego koncertu przyznawane są Honorowe Medale Miasta Głogowa. Otrzymują je osoby lub instytucje, które w szczególny sposób przyczyniły się do prawidłowego funkcjonowania miasta. Koncert Noworoczny to także cześć artystyczna. W tym roku na scenie pojawił się zespół Golec Uorkiestra.

Koncerty Noworoczne pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa to już tradycja w naszym mieście. Co roku w pierwszych tygodniach nowego roku organizowany jest koncert, w czasie którego przyznawane są Honorowe Medale Miasta Głogowa. Co roku na scenie pojawiają się także inne gwiazdy. W tym roku wydarzenie uświetnił zespół Golec Uorkiestra. – Co roku w styczniu staramy się uhonorować i wyróżnić osoby, które w sposób szczególny zasłużyły się dla naszego miasta. Dzięki, którym jesteśmy dumni z tego, że mieszkamy w tym pięknym mieście o tak bogatej historii. Czasami są to osoby, które funkcjonują niejako na zapleczu, które nie funkcjonują w blasku fleszy i reflektorów, które starają się codziennie wypełniać swoje obowiązki i sprawiać żeby ten nasz świat był światem przyjaznym, światem gdzie osoby potrzebujące znajdą pomoc i swoje miejsce. W tym roku postanowiłem przyznać dwa Honorowe Medale Miasta Głogowa – mówi Jan Zubowski, Prezydent Miasta Głogowa. Medale otrzymali Urszula Murzyńska, założycielka Stowarzyszenia na Rzecz Integracji i Usamodzielniania DOM w Głogowie oraz piekarz Ryszard Witczak. – W 1996 roku Urszula Murzyńska pozyskała od Gminy Miejskiej Głogów zabytek, budynek, a właściwie to ruinę z przeznaczeniem na mieszkania integracyjne dla niepełnosprawnych sierot. Dzięki niesamowitemu uporowi, konsekwencji i umiejętności współpracy powstał DOM z prawdziwego zdarzenia – mówi Jan Zubowski.

Są takie piękne słowa piosenki, które mówią, że w życiu piękne są tylko chwile. Dzisiaj przeżywam jedną z piękniejszych chwil, bo ten medal to docenienie pracy, nie tylko mojej, ale mojego zespołu. W moim zespole jest piętnaście osób, które od osiemnastu lat mi pomagają. Największym moim sukcesem i moją radością jest to, że miałam taką szanse na swojej drodze spotkać fantastycznych ludzi: dobrych, pomagających, wspierających i rozumiejących. Chciałam przy tej okazji podziękować wszystkim, którzy wspierają mnie i w drodze do dobra wspólnego – mówi Urszula Murzyńska, wyróżniona Honorowym Medalem Miasta Głogowa. – Bardzo dziękuje za to piękne i szlachetne odznaczenie – mówi Ryszard Witczak, uhonorowany Honorowym Medalem Miasta Głogowa. – Pan Ryszard jest przedstawicielem rzemiosła. Myślę, że jest to też medal dla tej grupy, która przez wiele lat potrafiła funkcjonować w trudnych czasach i dzięki nim nasze życie było przyjemniejsze i łatwiejsze – dodaje Jan Zubowski.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.