Ferie w Grochowicach

0
521

Za niecałe dwa tygodnie (28 stycznia) dzieci i młodzież mieszkająca na terenie województwa dolnośląskiego rozpocznie dwutygodniowy odpoczynek od szkoły, czyli ferie zimowe. To czas, w którym uczniowie nie muszą myśleć o szkole i swoich codziennych obowiązkach związanych z odrabianiem lekcji. Zwykle jednak szybko okazuje się, że przebywając cały dzień w domu brakuje pomysłów na ciekawe spędzenie czasu. Dlatego w tym czasie wiele instytucji przygotowuje ofertę dla dzieci i młodzieży szkolnej, aby chociaż przez kilka godzin mieli okazje do kreatywnego spędzania czasu. Ferie zimowe dla dzieci organizowane są także w Grochowicach (Gmina Kotla).

W Głogowie organizowaniem rozrywki dla dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych, co roku zajmuje się Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie oraz Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie. Tym razem czas będzie można spędzić także w Młodzieżowym Centrum Kultury Mayday przy ulicy Perseusza, który od jakiegoś czasu jest pod skrzydłami Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. Przygotowane oferty, co roku są wszechstronne tak, aby także mógł znaleźć coś dla siebie. Nie inaczej jest w ościennych gminach. Tu także dzieci mogą korzystać z atrakcji przygotowanych na czas ferii. W Gminie Kotla, a dokładniej w miejscowości Grochowice odbędą się ferie zimowe pod hasłem “Co ciekawego za płotem?”. Ferie te organizowane są przez Stowarzyszenie Grochowice Zdrój oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Stowarzyszenie na ten cel pozyskało dotację w kwocie 1973 złotych. Dotacja została przyznana w ramach IX konkursu ogłoszonego przez Fundację Wspomagania Wsi pod nazwą “Pożyteczne Ferie 2013”. W ramach organizowanych ferii będą prowadzone ciekawe zajęcia tematyczne oraz rozrywkowo – wypoczynkowe od 28 stycznia do 10 lutego 2013 r.

Projekt będzie realizowany w celu umożliwienia dzieciom i młodzieży z sołectwa Grochowice (w tym również dzieci przebywających na feriach u rodziny) spędzania ferii w sposób pożyteczny, atrakcyjny i bezpieczny. Zajęcia będą odbywały się w Wiejskim Domu Kultury w Grochowicach.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.