W sobotę piłkarze zagrają z mistrzem kraju

0
400
mecz-chrobry-akcja

mecz-chrobry-akcja

Już w najbliższą sobotę we Wrocławiu piłkarze nożni Chrobrego Głogów zmierzą się z ubiegłorocznym mistrzem naszego kraju. Piłkarze zapewne odczuwają w kościach ponad tygodniowy okres przygotowawczy. Jeszcze trudniejsze zadanie czeka ich w sobotę o godz. 13:00, wtedy to wyjdą na stadion przy Oporowskiej by rozegrać sparing ze Śląskiem Wrocław. Mistrz Polski ma już za sobą pojedynek z trzecioligową Ślężą Wrocław a dziś (środa) graja w Oławie z tamtejszym MKS-em. Dla głogowian mecz ze Śląskiem będzie pierwszym spotkaniem w tym roku.

Śląsk Wrocław to rywal zdecydowanie z najwyższej półki. Dwukrotny mistrz polski (1977, 2012) mierzył się już z głogowskim zespołem. W ubiegłym roku przy Wita Stwosza wrocławianie pokonali nasz zespół 2-0. Wtedy to test-mecz ze Śląskiem przyciągnął wielu sympatyków na głogowski stadion. Tym razem głogowianie nie będą mieli  okazji zobaczyć Sebastiana Mile czy Omar Diaz-a w akcji.

Głogowianie wrócili z urlopów 8 stycznia. Trener Ireneusz Mamrot zapowiadał, że nie będzie to lekki okres przygotowawczy, wręcz przeciwnie, piłkarze w tym okresie będą mocno pracowali nad siłą i kondycją fizyczną. Obie sfery piłkarskiego rzemiosła nie należą do lubianych przez piłkarzy. Często mówi się, że mocno przepracowany okres zimowy przetrwają tylko najmocniejsi. Ponad tygodniowy okres treningów podsumuje spotkanie z mistrzem polski – dobry zespół kształtują spotkania z najsilniejszymi rywalami – mówił Ireneusz Mamrot, przed startem tegorocznego sezonu.

Kibice nie śpią. W sieci krąży pytanie, czy trener Mamrot nie “zajedzie” fizycznie swoich podopiecznych? Zdania na ten temat są podzielone. Jedni uważają, że piłkarze biorą pieniądze z naszych podatków więc powinni dawać z siebie wszystko. Drudzy twierdzą, że już poprzednie rundy pokazały, że piłkarzom brakuje świeżości.

Jakie jest Państwa zdanie na ten temat?

Zapraszamy do włączenia się do dyskusji w komentarzach.

A my wkrótce porozmawiamy na ten temat z trenerem Ireneuszem Mamrotem

Poprzedni artykułKradł zaraz po wyjściu z więzienia
Następny artykułGimnazjum w Jerzmanowej znowu górą
Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.