Zlot garbusów i pokaz wozu strażackiego

0
646

Wczoraj (13 stycznia) w niemal całej Polsce odbywał się 21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chyba nikomu nie trzeba mówić, na czym polega ta akcja charytatywna. Jednak oprócz zbierania pieniędzy do puszek finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to także dobra zabawa w sztabach. W Głogowie organizatorami sztabu był Miejskim Ośrodek Kultury.

Mieszkańcy Głogowa nie mogli narzekać na brak atrakcji w sztabie, który mieścił się w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. Zabawa w ramach 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwała od godziny 12.00. Mieszkańcy Głogowa mogli wysłuchać prezentacji twórczych artystów z sekcji prowadzonych przez Miejskim Ośrodek Kultury. Na scenie można było zobaczyć między innymi: Studnio muzyczne Yoopie, Klub Tańca Towarzyskiego Step – up, Chór Radocha, Sekcje Rozwoju Talentów Muzycznych, czy Rewie Graffiti. Atrakcji nie zabrakło także przed budynkiem Miejskiego Ośrodka Kultury. Na placu przed MOK- iem zaparkował wóz strażacki, który prezentował możliwości 37 metrowej wysięgnikowej drabiny strażackiej. Oczywiście ta atrakcja cieszyła głównie dzieci, a właściwie chłopców, którzy z przejęciem wchodzili do kosza wysięgnika i pozowali do zdjęć. Można było także zasiąść za kierownicą wielkiego pojazdu strażackiego. Zaś na parkingu przez Miejskim Ośrodkiem Kultury zaparkowały garbusy oraz samochody terenowe. Wszystko to, dlatego, że w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowano zlot garbusów. – Od dwóch lat organizujemy zlot garbusów tutaj w Miejskim Ośrodku Kultury. Wcześniej jeździliśmy między innymi do Wrocławia. Pogoda nam trochę nie sprzyja, bo garbusy zimą raczej są w garażach, ale najbardziej ekstremalni ludzie przyjechali żeby wziąć udział w zlocie. Mamy tutaj około 10 – 15 aut – mówi Ryszard Mazurkiewicz, organizator zlotu garbusów. W ramach zlotu odbyła się parada garbusów ulicami miasta. Do parady dołączyły się także samochody terenowe z Team 4 x 4. Odbyła się także licytacja garbusowych przedmiotów. – Mamy biżuterie z garbusami, wjazd na zjazd w Radzyniu, maskę od garbusa, czy gadżety w Woodstock-u – dodaje Ryszard Mazurkiewicz. W ramach zlotu garbusów każdy mógł też namalować coś na specjalnie przygotowanym do tego samochodzie.

W ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez całą niedziele (13 stycznia) w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie odbywał się pokaz udzielania pierwszej pomocy prowadzony przez Ochotniczą Straż Pożarną – Oddział Ratownictwa Medycznego.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.