Policja zadba o bezpieczeństwo

0
607

Już dzisiaj (13 stycznia) w całej Polsce odbywa się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku finał odbywa się po raz 21, a pieniądze zbierane są dla ratowania życia dzieci oraz godnej opieki medycznej seniorów. W całej Polsce zorganizowanych będzie ponad 1500 sztabów. Jeden z nich znajdzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. Jednak w czasie kwestowania trzeba pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa. Pomagać w tym będą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Przed nami 21 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze przygotowują się już do wielkiej kwesty. Dbać o ich bezpieczeństwo będą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, którzy w ubiegły wtorek (8 stycznia) spotkali się z wolontariuszami. – Wszyscy policjanci, którzy w najbliższą niedziele będą pełnić służbę na ulicach miasta i na terenie Powiatu Głogowskiego szczególną uwagę będą kierować w stronę wolontariuszy i to do nich szczególnie kilka podstawowych rad. Przede wszystkim wolontariusze powinni unikać miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy, a po zmroku parki i skwery. Należy także datki zbierać zawsze w towarzystwie innych osób. Przypominam także, że w razie napadu nie starajcie się za wszelką cenę ratować skarbonki. Lepiej zapamiętać jak najwięcej szczegółów i jak najszybciej wezwać policje – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Warto także wiedzieć jak powinien wyglądać wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, aby nie paść ofiarą oszustwa. Każdy wolontariusz musi posiadać identyfikator Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze zdjęciem, imieniem i nazwiskiem, numerem ankiety oraz adresem wolontariusza. Dodatkowo identyfikator musi mieć fundacyjną serduszkową pieczątkę, hologram WOŚP i być zalaminowany. –Najważniejsze jest jednak to, że identyfikator musi być noszony w widocznym miejscu. Puszka wolontariusza zaś musi być oklejona fundacyjnymi banderolami. Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są oczywiście wielkoorkiestrowe serduszka – dodaje Bogdan Kaleta. Warto także pamiętać, że wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie chodzą po mieszkaniach oraz nie zbierają pieniędzy w żaden inny dzień niż dzisiaj (13 stycznia).

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.