Targi pracy w Legnicy

0
505

W ubiegłą środę (9stycznia) informowaliśmy o tym, że w Głogowie może zwiększyć się bezrobocie. Świadczył o tym fakt, że w ubiegły poniedziałek (7 stycznia) do Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie w ciągu jednego dnia zgłosiło się 70 osób szukających zatrudnienia. Przyczyna takiego stanu rzeczy to zapewne fakt, że wiele osób skończyło prace sezonowe i nie znalazło innej pracy. W poszukiwaniu pracy mogą pomóc targi pracy, które odbędą się 22 stycznia w Legnicy.

O tym jak trudno jest znaleźć prace wie chyba każdy bezrobotny. Dzieje się tak dlatego, że ofert pracy jest mniej niż samych bezrobotnych. A bezrobocie ostatnio wrasta i w Głogowie osób poszukujących pracy jest już około pięć tysięcy, czyli jakieś szesnaście procent. Pomóc w poszukiwaniu pracy mogą Targi Pracy, gdzie w jednym miejscu można znaleźć wielu pracodawców szukających pracowników. Najbliższa okazja będzie 22 stycznie, kiedy to odbędą się Targi Pracy i Informacji o Mobilności w Legnicy. Bezrobotni będą mogli spróbować znaleźć prace w godzinach od 11.00 do 14.00 w Letia Business Center przy ulicy Rycerskiej 24 w Legnicy. W programie targów przygotowano między innymi:prezentacja pracodawcy Phantasialand oraz prezentacje prowadzone przez Doradców Eures na temat warunków życia i pracy w krajach Unii Europejskiej: Austrii, Niemiec, Szwajcarii oraz Holandii. Ponadto na targach będzie można znaleźć stoiska informacyjne Doradców Eures z Czech, Holandii, Niemiec, Austrii, Finlandii, Szwajcarii, Włoch i Polski. Odbędzie się także rekrutacje do pracy pracodawców z Niemiec, Holandii i Austrii. Zainteresowani pracą w wyżej wymienionych krajach należy zabrać ze sobą CV w języku niemieckim lub angielskim. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie podczas wszystkich prezentacji oraz polskojęzyczną obsługę stoisk.

Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie rozważa możliwość sfinansowania przejazdu na Targi Pracy i Informacji o Mobilności do Legnicy poprzez wynajęcie autobusu. W związku z tym osoby, które są zainteresowane udziałem w targach w Legnicy proszone są o kontakt ze swoim pośrednikiem pracy w terminie do najbliższego czwartku (17 stycznia).

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.