Koncert Viva Vivaldi

0
482

W najbliższą niedziele (13 stycznia) mieszkańcy Głogowa będą mieli okazje wziąć udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej, jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przy tej okazji w powstałym w Miejskim Ośrodku Kultury sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się wiele imprez towarzyszących między innymi: koncerty rockowe w Młodzieżowym Centrum Kultury Mayday, tradycyjna aukcja charytatywna, pokaz samochodu strażackiego, czy zlot garbusów. Oznacza to, że w najbliższą niedziele (13 stycznia) każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak atrakcji nie zabraknie także później. W następną niedziele (20 stycznia) w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbędzie się koncert pod nazwą “Viva Vivaldi”.

Już w następną niedziele (20 stycznia) w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbędzie się koncert w wykonaniu Krzysztofa Mesingera oraz Orkiestry Kameralnej “Capella Bydgostiensis”. Koncert nosi nazwą “Viva Vivaldi”. Warto wiedzieć, że Krzysztof Mesinger jest gitarzystą klastycznym urodzonym w Głogowie, a gry na gitarze uczył się u Bolesława Brzonkalika, Piota Zaleskiego, Aniello Desiderio (Włochy) oraz Christophera Parkeninga (USA). Teraz występuje w kraju i zagranicą grając recitale solowe, muzykę kameralną oraz występując z orkiestrami między innymi: Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej w Warszawie, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej Ukrainy, Orkiestrą Kameralną “Leopoldinum”, Orkiestrą Kameralną “Capella Bydgostiensis”, czy Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia “Amadeus”. Krzysztof Mesinger występowała na wielu festiwalach między innymi: Festiwalu Muzyki Polskiej w Krakowie “Muzyka w Starym Krakowie”, czy Letnim Festiwalu Filharmonii Narodowej. W 2010 roku jego płyta zatytułowana “Viva Vivaldi” została albumem roku w kategorii “Muzyka dawna i barokowa” w plebiscycie Programu Trzeciego Polskiego Radia “Nagrody Polskich Melomanów”. W 2011 roku album nagrany wspólnie z Iwoną Hossą i wydany przez firmę Orfeus Music został nominowany do nagrody Fryderyki.

Mieszkańcy Głogowa będą mieli okazje wysłuchać koncertu pod nazwą “Viva Vivaldi”, w którym między innymi znajdą się takie utwory jak: Trio in A major RV 82 na skrzypce, gitarę i b.c, czy Concerto in d minor na gitarę, smyczki i b.c. Koncert odbędzie się w następną niedziele (20 stycznia) o godzinie 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. Bilety na koncert można kupować w Biurze Obsługi Klienta w Miejskim Ośrodku Kultury. W przedsprzedaży można je kupić za 20 złotych. W dniu koncertu za bilet będzie trzeba zapłacić 25 złotych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.