Biblioteka jak nowa

0
326

Wczoraj (9 stycznia) w Gimnazjum numer 1 w Głogowie nastąpiło uroczyste otwarcie nowo wyremontowanej biblioteki szkolnej. Na otwarciu pojawił się Prezydent Miasta Głogowa, Jan Zubowski, Mirosław Strzęciwilk, sekretarz Gminy Miejskiej Głogów, Hanna Żmuda, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej oraz Przemysław Powroźnik, kierownik wydziału edukacji.

W dzisiejszych czasach coraz mniej osób czyta i wypożycza książki. Teraz rozrywka polega raczej na oglądaniu telewizji, czy przeglądaniu Internetu. Także książki można czytać na komputerze. Jednak warto cenić tą tradycyjną formę rozrywki jaką jest książka. Okazje ku temu będą mieli uczniowie Gimnazjum numer 1, którzy od października mają nową i wyremontowaną bibliotekę szkolną. I chociaż biblioteka była dostępna dla uczniów już od października ubiegłego roku to uroczyste otwarcie nastąpiło dopiero wczoraj (9 stycznia). Na uroczystości pojawili się: Prezydent Miasta Głogowa, Jan Zubowski, Mirosław Strzęciwilk, sekretarz Gminy Miejskiej Głogów, Hanna Żmuda, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej oraz Przemysław Powroźnik, kierownik wydziału edukacji. W czasie uroczystości została oficjalnie przecięta wstęga w wejściu do biblioteki. Po uroczystym otwarciu uczniowie Gimnazjum numer 1 w Głogowie zaprezentowali krótki program o książkach, czytelnikach i bibliotece. W trakcie spotkania uczniowie wręczyli władzom miasta listy z podziękowaniem za zaangażowanie w odnowę Gimnazjum numer 1 w Głogowie. Pieniądze na remont przekazała Gmina Miejska Głogów. Goście podarowali także słowniki i encyklopedie, które wzbogacą szkolny księgozbiór.

W najbliższym czasie zostanie także wykonany remont w Szkole Podstawowej numer 10 w Głogowie. W budżecie na 2013 rok został uwzględniony wniosek Komisji Ekologii Zdrowia Sportu i Turystyki oraz radnego Jerzego Gawrona o remont i przebudowę zaplecza sanitarnego Szkoły Podstawowej numer 10 w Głogowie. W budżecie na ten cel przewidziano kwotę 500 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.