Licytacja i zlot garbusów w ramach WOŚP

0
303

Już w najbliższą niedziele (13 stycznia) w całej Polsce oraz poza jej granicami odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza ta zostanie zorganizowany po raz 21. W tym roku pieniądze zbierane będą dla ratowania życia dzieci oraz godnej opieki medycznej dla seniorów. W ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całej Polsce powstanie około 1500 sztabów. Jeden z nich znajdzie się także w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. Tam mieszkańcy Głogowa będą mieli okazje wziąć udział w wielu imprezach towarzyszących między innymi zlot garbusów. Zorganizowana zostanie także tradycyjna licytacja przedmiotów przekazanych przez mieszkańców Głogowa.

Nikomu nie trzeba chyba mówić, czym zajmuje się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku odbywa 21 edycja. Tym razem pieniądze zbierane są dla ratowania życia dzieci oraz godnej opieki medycznej dla seniorów. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można wspomóc w różny sposób. W ramach ogólnopolskiej akcji odbywają się licytacje przez portal aukcyjny allegro. Także w najbliższą niedziele (13 stycznia) w czasie finału będzie można zakupić złote serduszka oraz kupić u wolontariuszy czerwone serduszko za dar do puszki. W ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w wielu miastach organizują się także sztaby, w których odbywać będą się różnego rodzaju imprezy towarzyszące. W sumie w całej Polsce powstanie około 1500 sztabów. Jeden z nich będzie mieścić się w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. W ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieszkańcy Głogowa będą mieli okazje wysłuchać różnego rodzaju koncertów artystów z sekcji w Miejskim Ośrodku Kultury. Jedna z imprez towarzyszących, jaka zostanie zorganizowana to zlot garbusów. Impreza ta odbędzie się już po raz drugi. O godzinie 12.00 odbędzie się wielkie malowanie Garbusa, a o godzinie 13.00 Garbusy przejadą ulicami Głogowa. Odbędzie się także licytacja garbusowych gadżetów. O godzinie 16.00 nastąpi jeden z ważniejszych punktów programu, czyli spotkanie licytacyjne, które co roku przyciąga rzeszę mieszkańców Głogowa. Przedmioty, które będą do wykupienia także są przekazywane przez mieszkańców Głogowa. Po licytacji w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie wystąpi Głogowski Chór Gospel Space Of Grace oraz Orkiestra Zakładowa Huty Miedzi Głogów. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Głogowie zakończy się tradycyjnym światełkiem do nieba.

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostanie zorganizowany także w Młodzieżowym Centrum Kultury Mayday. Tu o godzinie od godziny 17.00 będzie można wysłuchać koncertów takich zespołów jak: Chmura, Gastrofaza, 4Mka, Tak oraz Inflection. Wstęp na wszystkie wydarzenia to dowolny datek do puszki WOŚP.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.