“Obława” w MOK-u

0
555

W nowym 2013 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie szykują się zmiany. Przede wszystkim od stycznia ruszyły nowe zajęcia w Młodzieżowym Centrum Kultury Mayday przy ulicy Perseusza. Jednak to nie wszystkie zmiany. Od nowego roku można także oglądać więcej filmów, bo w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Miejskim Ośrodku Kultury odbywają się dwa seanse w miesiącu (w zeszłym roku był jeden seans miesięcznie). W styczniu mieszkańcy Głogowa będą mieli okazje zobaczyć film pod tytułem “Obława” oraz film pod tytułem “Miłość”. Ten pierwszy już w najbliższy czwartek (10 stycznia).

Kinomaniacy mogą czuć się ostatnio rozpieszczeni. W kinie Helios w Lubinie można było spędzić sylwestra oglądać maraton filmowy, w Dyskusyjnym Klubie Filmowym w Centrum Kultury Muza w Lubinie w styczniu będzie można obejrzeć aż pięć seansów. Także w Głogowie nie zabraknie możliwości do obejrzenia dobrych filmów. Pierwszym w tym roku filmem, jaki mieszkańcy Głogowa będą mogli zobaczyć w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Miejskim Ośrodku Kultury będzie “Obława”. Film opowiada o mrocznych czasach, w których splatają się losy dwóch mężczyzn (w tych rolach Maciej Stuhr i Marcin Dorociński) oraz dwóch kobiet (Sonia Bohosiewicz i Weronika Rosati). Ich losy splatają się w nieprzewidywalnej intrydze, w której każda postać skrywa mroczną tajemnicę, a zdrada objawi wszystkie swoje zaskakujące oblicza… W doborowej obsadzie, obok genialnego Marcina Dorocińskiego, świetny Maciej Stuhr, który debiutuje jako czarny charakter, Weronika Rosati w uznanej przez krytyków za rewelacyjną kreacji skrajnie odmiennej od jej wizerunku, oraz odkrywająca również nowe wcielenie Sonia Bohosiewicz. W drugim planie “Obławy” pojawiają się też Andrzej Zieliński oraz – trudni do rozpoznania – Anna Guzik i Alan Andersz. Scenariuszem i reżyserią zajął się Marcin Krzyształowicz. Film został także doceniony na festiwalu w Gdyni, gdzie otrzymał Srebrne Lwy.

Film pod tytułem “Obława” miał swoją premierę 19 października 2012 roku. Mieszkańcy Głogowa będą mogli go obejrzeć w następny czwartek (10 stycznia). Seans rozpocznie się o godzinie 20.00. Bilet kosztuje 10 złotych od osoby. Istnieje także możliwość zakupienia karnetu za 35 złotych. Karnet będzie można wykorzystać na pięć seansów w Dyskusyjnym Klubie Filmowym w Miejskim Ośrodku Kultury. Jednak może z niego korzystać tylko jedna osoba.

Kolejny styczniowy seans w Dyskusyjnym Klubie Filmowym w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbędzie się 24 stycznia. Wtedy to zostanie wyświetlony film pod tytułem “Miłość”.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.