Wielkoorkiestrowe szaleństwo w Gminie Kotla

0
716

Już w najbliższą niedzielą (13 stycznia) w całej Polsce odbędzie się 21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem pieniądze zbierane będą dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej dla seniorów. W tym czasie w całej Polsce powstaną sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Głogowie organizacją sztabu zajmie się Miejski Ośrodek Kultury oraz Młodzieżowe Centrum Kultury Mayday. Sztab znajdzie się także między innymi w Gminie Kotla.

Także mieszkańcy Gminy Kotla będą mogli wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W najbliższą niedziele (13 stycznia) odbędzie się 21. Finał WOŚP. Tym razem pieniądze będą zbierane dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej dla seniorów. W pomoc dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą mogli włączyć się także mieszkańcy Gminy Kotla. Zbiórce pieniędzy do puszki towarzyszyć będą różnego rodzaju imprezy. Od godziny 12.30 do 16.30 imprezy towarzyszące będą odbywać się na sali gimnastycznej w Kotli. O godzinie 12.30 odbędzie się Powiatowy Turniej Wielkiego Serca piłki halowej. O godzinie 14.30 odbędzie się mecz piłki siatkowej. W przeciwnych drużynach znajdą się pracownicy oświaty oraz samorządowcy. O godzinie 17.00 zabawa przeniesie się do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli. Tam odbędą się występy przedszkolaków, uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum oraz młodzieży z terenu Powiatu Głogowskiej. Ponadto w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu znajdzie się kawiarenka z ciastem, kawą i herbatą. Znajdzie się także stoisko gastronomiczne. Zaś o godzinie 17.30 w Gminie Kotla obędzie się licytacja gadżetów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy między innymi kubka z logiem WOŚP. Zaś o godzinie 20.00 na placu przez Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Kotli obędzie się tradycyjne światełko do nieba.

W Gminie Kotla odbędzie się także zbiórka do puszek. Wolontariuszy będzie można spotkać w określonych godzinach w określonych miejscowościach. I tak w Kotli wolontariuszy będzie można spotkać od godziny 7.30, a koło kościoła o godzinie 7.30 i 11.00. W Grochowicach datek do puszki będzie można wrzucić od godziny 8.00. W Głogówku wolontariuszy będzie można spotkać od godziny 9.00. Od godziny 10.00 wolontariusze będą zbierać datki w Sobczycach i Skidniowie. W sali gimnastycznej Gimnazjum w Kotli czerwone serduszko będzie można kupić od godziny 12.00. Zaś od godziny 16.00 wolontariuszy będzie można znaleźć w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.