Monodram świąteczny w Lubinie

0
649

Co prawda święta Bożego Narodzenia minęły już dwa tygodnie temu, ale na mieście wciąż da się odczuć świąteczną atmosferę. Żeby ją jeszcze bardziej utrzymać można wybrać się do Centrum Kultury Muza w Lubinie. Tam już w najbliższą niedziele (6 stycznia) odbędzie się monodram świąteczny w wykonaniu Stanisław Górki pod tytułem “Płoną izby drzewka blaskiem, czyli z kolędą i z Górką”. Monodram świąteczny rozpocznie się o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Stanisław Górka to polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Od 1993 roku jest liderem Towarzystwa Teatralnego pod Górką. Szerszej publiczności na pewno znany jest z roli sympatycznego Zbigniewa z serialu pod tytułem “Plebania”. Teraz aktora Stanisława Górkę będzie można zobaczyć w Centrum Kultury Muza w Lubinie. Aktor zaprezentuje się tam ze swoim monodramem świątecznym pod tytułem “Płoną izby drzewka blaskiem, czyli z kolędą i z Górką”. Monodram wyreżyserowała Grażyna Matuszkiewicz, a opracowanie muzyczne przygotowała Irena Kluk – Drozdowska. Na monodram zapraszają Towarzystwo Teatralne pod Górką oraz Teatr imienia Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Michałowie. Świąteczną atmosferę będzie można poczuć jeszcze raz w najbliższą niedziele (6 stycznie) o godzinie 17.00 w Klubie “Pod Muzami” w Centrum Kultury Muza w Lubinie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatne.

Przypominamy także, że w najbliższą niedziele (6 stycznia) świętować będziemy święto Trzech Króli. W tym dniu zarówno w Głogowie jak i w Lubinie zorganizowane zostaną królewskie orszaki. W Głogowie trzema królami będą trzy największe głogowskie parafie, czyli pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego, świętego Klemensa oraz pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski. Wszyscy spotkają się pod Ratuszem, aby tam celebrować to wydarzenie. W Lubinie orszak będzie wyglądał nieco inaczej, bo trzej królowie podróżować będą na wielbłądach i koniach. Odbędzie się także walka anioła i diabłów oraz wizyta u Heroda. Na koniec nastąpi wspólne kolędowanie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.