Jasełka i szopki w Gminie Żukowicach

0
673

Święta, święta i po świętach. Coś, na co tak wielu z nas z niecierpliwością oczekiwało minęło dwa tygodnie temu. Jednak nadal da się wyczuć resztki świątecznej atmosfery unoszącej się w mieście. Dzieje się tak chociażby z powodu ciągle wiszących ozdób świątecznych oraz tego, że zapewne jeszcze wielu z nas ciągle w domu ma choinkę. Atmosferę świąteczną czuć także w Gminie Żukowice, gdzie przedszkolaki prezentują jasełka. Najbliższe odbędą się już w najbliższą sobotę (5 stycznia) w sali wiejskiej w Czernej.

Jasełka to przedstawienie o Bożym Narodzeniu. Aktorzy lub dzieci wcielają się w role między innymi świętej rodziny, Trzech Króli, czy aniołów. Przedstawienie to nierozerwalnie kojarzy nam się z obchodami Bożego Narodzenia. Co prawda święta te już minęły, ale nadal można dbać o to, żeby w nas było czuć świąteczną atmosferę. Zadbać o to będzie można w Gminie Żukowice, gdzie odbywają się przestawienia Jasełek. W role aktorów wcielają się dzieci z oddziału przedszkolnego i klas od jeden do trzy. Jeszcze przed świętami (21 grudnia) dzieci przedstawiły jasełka w Brzegu Głogowskim. Wtedy też składano sobie świąteczne życzenia i dzielono się opłatkiem. Teraz przedstawienie będzie można zobaczyć w miejscowości Czerna. Tam jasełka zostaną wystawione już w najbliższą sobotę (5 stycznia) w sali wiejskiej. Przedstawienie rozpocznie się o godzinie 18.00.

W ramach przygotowań do świątecznej atmosfery dzieci ze Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim wzięły udział w trzynastej edycji Głogowskiego Festiwalu Szopek. Udział w tym festiwalu zakończył się sukcesem, bo Daria Ratowska z klasy trzeciej otrzymała główną nagrodę w kategorii szkół podstawowych. Nagrodzony został także Jakub Szczęch z klasy czwartej, który otrzymał wyróżnienie. Wyróżnione zostały także dzieci z oddziału przedszkolnego.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.