Leszek Żądło w Lubinie

0
593

Miłośnicy jazzu mogą czuć się rozpieszczani. Na przełomie października i listopada ubiegłego roku (2012) można było wysłuchać wielu koncertów jazzowych w ramach 28 Głogowskich Spotkań Jazzowych. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpili między innymi: Wojciech Karolak, Lora Szafran, Leszek Możdżer, czy Henryk Miśkiewicz. Jednak miłośnicy muzyki jazzowej nie muszą czekać do kolejnej edycji Głogowskich Spotkań Jazzowych, aby ponownie usłyszeć koncertu jazzowego na żywo. Już jutro (4 stycznia) w Klubie “Pod Muzami” w Lubinie będzie można wysłuchać koncertu Leszka Żądło.

Leszek Żądło jest saksofonistą, flecistą i kompozytor jazzowy polskiego pochodzenia, który na co dzień zamieszkuje w Niemczech. Studiował kierunki muzyczne w Krakowie, Wiedniu i Grazu, obecnie wykłada na uczelniach muzycznych w Würzburgu i Monachium. Pierwszy zespół, Leszek Żądło Ensemble, założył w 1972 roku, a w 1983 roku już w Niemczech, pod jego kierunkiem rozpoczął działalność Polish Jazz Ensemble.

Muzyczny dorobek Leszka Żądło to ponad 80 płyt, w których nagraniu uczestniczył, nagrania radiowe i telewizyjne, liczne koncerty, także charytatywne między innymi w celu organizowania pomocy dla Polaków podczas trwania stanu wojennego, organizacja warsztatów dla młodych muzyków w Niemczech i w Polsce. Miłośnicy jazzu będą mogli usłyszeć Leszka Żądło w projekcie muzycznym European Art Ensamble, w którym uczestniczą: Leszek Żądło, Wojtek Groborz, Tolek Lisiecki, Bartek Staromiejski lub Wiesław Jamioł oraz gość specjalny August Wilhelm Scheer. Koncert odbędzie się już jutro (4 stycznia) w Klubie “Pod Muzami” w Lubinie. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00. Bilety można w przedsprzedaży można kupić za 15 złotych. W dniu koncertu za wejście będzie trzeba zapłacić 20 złotych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.