Zmiany na skrzyżowaniach

0
515

Kierowcy w swoim własnym mieście często nie zwracają uwagi na znaki drogowe. Nie patrzą, czy są właśnie na drodze z pierwszeństwem przejazdu, czy muszą pierwszeństwa ustąpić. Nie zwracają także uwagi, czy na chodniku został postawiony znak o zakazie parkowania. Słowem – jeżdżą na pamięć. Kiedy, więc na jakimś odcinku drogi dochodzi do zmiany organizacji ruchu często dochodzi do niepotrzebnych kolizji lub nerwowych sytuacji na drodze. Dlatego policjanci apelują o nie jeżdżenie na pamięć. Jest to szczególe ważne zwłaszcza, że w ostatnim czasie zmieniona została organizacja ruchu na ważnych skrzyżowaniach – w Głogowie i w Polkowicach.

Na dwóch skrzyżowaniach z drogą krajową numer 3 wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. Zmiany te dotyczą skrzyżowania drogi krajowe numer 3 z ulicą Kopalnianą oraz ulicą Ogrodową. Istotne jest między innymi wprowadzenie zakazu skrętu w lewo na skrzyżowaniu “trójki” z ulicą Kopalnianą. Nie wolno już skręcać w lewo jadąc od Sobina w kierunku Głogowa oraz jadąc krajową “trójką” w kierunku Lubina nie ma już możliwości skrętu w lewo do Polkowic, w ulicę Kopalnianą. Zmiany są także na skrzyżowaniu drogi krajowej numer 3 z ulicą Ogrodową. Wyjeżdżając z Polkowic z ul. Ogrodowej na DK3 wprowadzono dodatkowy pas do skrętu w lewo. Na obu skrzyżowaniach zainstalowano monitoring. W innych cyklach działa również sygnalizacja świetlna. Wprowadzone zmiany mają poprawić bezpieczeństwo kierujących oraz upłynnić ruch. Dlatego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach apelują, aby zwracać uwagę na znaki i stosować się do nowej organizacji.

W ostatnim czasie także w Głogowie zostało przebudowane skrzyżowanie. Modernizacje przeszło skrzyżowanie Aleja Wolności – Brama Brzostowska. W ramach zmian zlikwidowany został skręt w lewo ze Starego Miasta w kierunku ronda Konstytucji 3 Maja. Zaś od strony Alei Wolności można pojechać we wszystkich trzech kierunkach, trzeba się jednak ustawić na odpowiednim pasie. Nie będzie także już takiej sytuacji, że w jednym momencie zielone będą miały kolizyjne kierunki. Oznacza to, że będzie bezpieczniej, ale nie zawsze szybciej, bo będzie trzeba dłużej poczekać na czerwonym świetle – tłumaczy Dariusz Zajączkowski, kierownik głogowskiego rejonu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Apelujemy, więc aby kierowcy zwracali uwagę na oznakowanie skrzyżowań i nie jeździli na pamięć.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.