Radni miejscy uchwalą swój budżet

0
588

Wczoraj (1 stycznia) obchodziliśmy pierwszy dzień nowego 2013 roku. Dla wielu ludzi jest to czas podsumowań i czasami rozpoczęcia wszystkiego od początku. Dla samorządów zaś koniec starego roku i początek nowego jest to okres, w którym należy pomyśleć o budżecie na nowy rok. Rada Powiatu Głogowskiego swój budżet uchwaliła jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, bo 21 grudnia. Radni miejscy swój budżet uchwalą w najbliższy wtorek (8 stycznia).

Budżet to chyba jedna z najważniejszych spraw potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania miasta i powiatu. Dlatego tak ważne jest, aby budżet był dobrze skonstruowany, bo to na jego podstawie przez cały rok będą podejmowane inwestycje i różnego rodzaju przedsięwzięcia. Na przełomie starego i nowego roku zawsze, więc przychodzi czas, aby radni uchwalili budżet na nowy rok. Radni powiatowi swój budżet uchwalili jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, czyli 21 grudnia. Wynika z niego, że dochód, jaki uzyska Powiat Głogowski w 2013 roku będzie na poziomie 101 milionów złotych. Wydatki przewidziane na 2013 rok sięgają 103 milionów złotych. Taki budżet został pozytywnie oceniony przez koalicje rządzącą, czyli radnych z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Platformy Obywatelskiej. – Wszystkie wnioski, które zaproponowały komisje znalazły się w budżecie na 2013 rok. Opracowany projekt budżetu jest bardzo ambitny, a jego prawidłowa realizacja będzie zależała od wszystkich jednostek organizacyjnych i wsparcia rady – mówi Czesława Kozłowska, przewodnicząca Komisji Budżetowo – Gospodarczej. Opozycja, czyli radni z ramienia Prawa i Sprawiedliwości oraz Chrześcijańskiego Forum Społecznego byli innego zdania. Ostatecznie jednak za przyjęciem budżetu na 2013 rok było dwunastu radnych, a siedmiu przeciwnych. Jedna osoba wstrzymała się od głosu.

W najbliższy wtorek (8 stycznia) na sesji Rady Miasta swój budżet będą uchwalać radni miejscy. Wiadomo już, że w tym roku wydatki Gminy Miejskiej Głogów planowane są na poziomie ponad 294 milionów złotych. Także dochody gminy zostały ustalone na kwotę ponad 294 milionów złotych. – Rok 2013 będzie także rekordowy, jeżeli chodzi o inwestycje. Planujemy je na poziomie ponad 87 milinów złotych – mówi Jan Zubowski, Prezydent Miasta Głogowa. W 2013 roku planuje się między innymi wykonać: kontynuacja rewitalizacji osiedla Żarków, uporządkowanie gospodarki wodno – ściekowej południowo – wschodniej części miasta oraz termomodernizacja placówek oświatowych. Na najbliższej sesji Rady Miasta, która odbędzie się 8 stycznia radni będą musieli zdecydować, czy zgadzają się z takimi rozwiązaniami i akceptują budżet Gminy Miejskiej Głogów na 2013 rok.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.