Sylwestrowy rozkład jazdy autobusów

0
449

Już dzisiaj (31 grudnia) wieczorem większość z nas zapewne rozpocznie sylwestrową zabawę, w czasie której pożegnamy stary 2012 rok i powitamy nowy 2013. Jeżeli tą przełomową noc mamy spędzić w domu w gronie znajomych lub rodziny potrzebne nam będą przekąski, alkohol, a może nawet balony i słomki do kolorowych drinków. Wiele osób ciągle jeszcze nie wie, co robić w czasie tej sylwestrowej nocy, dlatego warto wiedzieć gdzie można zrobić ostatnie zakupy i jak dostać się do miasta.

Dzisiaj (31 grudnia), chociaż jest poniedziałek to nie jest on wcale takim zwyczajnym początkiem tygodnia. To właśnie dzisiaj (31 grudnia) o północy zostanie pożegnany stary 2012 rok i powitany nowy 2013. Jednak większość imprez rozpoczyna się około godziny 19.00/ 20.00. Do tego czasu większość z miejsc funkcjonuje normalnie. Dzisiaj (31 grudnia) w większość sklepów zakupy będzie można zrobić do godziny 18.00. Do tej godziny otwarte są między inny sklepy sieci Biedronka, Tesco, Piotr i Paweł oraz Carrefour. Także do godziny 18.00 normalnie, czyli według rozkładu dnia roboczego, będą kursować autobusy Komunikacji Miejskiej. Zaś od godziny 18.00 do 22.00 autobusy będą kursować średnio, co godzinę. Należy jednak pamiętać żebyś w ciągu tego ostatniego dnia roku uważali, co robimy. Istnieje, bowiem takie powiedzenie, że co robimy w sylwestra to będziemy to także robić przez cały rok. Dlatego w tym dniu nie warto się kłócić oraz chodzić zabieganym.

Przypominamy także, że w pierwszy dzień Nowego Roku (1 stycznia 2013) sklepy będą nieczynne. Inaczej także kursować będą autobusy Komunikacji Miejskiej. Od godziny 6.00 do godziny 14.00 autobusy nie będą kursować wcale. Dlatego powrót z sylwestrowej zabawy należy sobie zaplanować nieco inaczej. Zaś od godziny 14.00 autobusy będą jeździć według rozkładu obowiązującego w niedziele. Warto także pamiętać, że autobus linii “56” w dniu 1 stycznia nie będzie kursować, a linie “50”, “57” i “61” nie będą zajeżdżały na przystanek “Tesco”.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.