Udane starty lekkoatletów

0
448

Sergiusz Mazan


W piątek 28 grudnia w Zielonej Górze lekkoatleci Piasta Głogów zainaugurowali i to nie byle jak zimowy sezon startów halowych. Sylwestrowy Mityng zgromadził liczną grupę lekkoatletów, co potwierdza fakt, że rośnie zainteresowanie królową sportu w naszym kraju. Były rekordy, życiowe czasy a także atmosfera przypominająca niedawno minione święta. Głogowianie rozpoczynali sezon znakomitymi wynikami, a trener Tadeusz Karpowicz z optymizmem patrzy na kolejne starty młodych mieszkańców naszego miasta.

Wszystko zaczęło się od rewelacyjnego wyniku Sergiusza Mazana w trójskoku. Zawodników z wynikiem 13,22 m pobił dotychczasowy rekord Dolnego Śląska młodzików. W tej konkurencji dobrze spisał się także Marcin Wejchert.

Na piątkowych zawodach kilku naszym lekkoatletą udało się pobić własne rekordy życiowe. W skoku w dal wynikami popisali się: Wojciech Brzostowski – 5,96 m, Łukasz Semik – 5,65 m, Hubert Białowąs – 5,20 m, Grzegorz Wojnowski – 4,70 m.

Kilku wyróżniających się podopiecznych trenera Tadeusza Karpowicza nie wystąpiło na piątkowych zawodach. Jakub Młoczkowski i Rafał Burzak przebywają na obozie kadrowym w Spale.

Przed lekkoatletami starty w Cottbus i Mistrzostwa Dolnego Śląska juniorów i młodzików w Wałbrzychu. Turniej docelowy to Halowe Mistrzostwa Polski w Spale.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.