Udane starty lekkoatletów

0
302

Sergiusz Mazan


W piątek 28 grudnia w Zielonej Górze lekkoatleci Piasta Głogów zainaugurowali i to nie byle jak zimowy sezon startów halowych. Sylwestrowy Mityng zgromadził liczną grupę lekkoatletów, co potwierdza fakt, że rośnie zainteresowanie królową sportu w naszym kraju. Były rekordy, życiowe czasy a także atmosfera przypominająca niedawno minione święta. Głogowianie rozpoczynali sezon znakomitymi wynikami, a trener Tadeusz Karpowicz z optymizmem patrzy na kolejne starty młodych mieszkańców naszego miasta.

Wszystko zaczęło się od rewelacyjnego wyniku Sergiusza Mazana w trójskoku. Zawodników z wynikiem 13,22 m pobił dotychczasowy rekord Dolnego Śląska młodzików. W tej konkurencji dobrze spisał się także Marcin Wejchert.

Na piątkowych zawodach kilku naszym lekkoatletą udało się pobić własne rekordy życiowe. W skoku w dal wynikami popisali się: Wojciech Brzostowski – 5,96 m, Łukasz Semik – 5,65 m, Hubert Białowąs – 5,20 m, Grzegorz Wojnowski – 4,70 m.

Kilku wyróżniających się podopiecznych trenera Tadeusza Karpowicza nie wystąpiło na piątkowych zawodach. Jakub Młoczkowski i Rafał Burzak przebywają na obozie kadrowym w Spale.

Przed lekkoatletami starty w Cottbus i Mistrzostwa Dolnego Śląska juniorów i młodzików w Wałbrzychu. Turniej docelowy to Halowe Mistrzostwa Polski w Spale.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo powinno zmienić się w Głogowie?
Następny artykuł2012-12-30 Mayday Rock Festival – koncert finałowy @MAYDAY (fot.Paweł Dudzicki)
Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)