Kolędowanie z sukcesem dla Grębocic

0
629

27-12-2012-konkurs-koled-i-pastoralek-gaworzyceDzisiaj (27 grudnia) większość z nas wróciła już do swoich codziennych obowiązków, a świąteczna atmosfer a pomału będzie wygasać. Warto jednak ją nieco podtrzymać i przypomnieć sobie chociażby o kolędach i pastorałkach. Jeszcze na tydzień przed świętami, czyli 14 grudnia w Gaworzycach (Powiat Polkowicki) odbył się Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek. W tym roku odbył się dziewiąta edycja tego konkursu. Największy sukces osiągnęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej imienia Janusza Kusocińskiego w Grębocicach.

Kolędy i pastorałki nierozerwalnie kojarzą nam się z Bożym Narodzeniem, a ich śpiewanie sprawia, że zaczyna gościć świąteczna atmosfera. Dlatego kolędy i pastorałki śpiewane są nie tylko w czasie świątecznych dni, ale także przed i po świętach. Jeszcze przed świętami w Powiecie Polkowickim odbył się Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek. Impreza ta odbyła się 14 grudnia w Gaworzycach i była to dziewiąta edycja tego konkursu. Największy sukces osiągnęli uczniowie Szkoły Podstawowej imienia Janusza Kusocińskiego w Grębocicach, którzy powtórzyli swój zeszłoroczny wynik. W kategorii soliści od klas I do III, reprezentant Szkoły Podstawowej w Grębocicach zajął drugie miejsce. Jakub Czajkowski zachwycił jury wykonaniem pastorałki pod tytułem “Chojka”. W kategorii zespoły pierwsze zgarnął zespół reprezentujący Szkołę Podstawową w Grębocicach, który wykonał “Kolędę dla Piotra”. Pierwsze miejsce w kategorii soliści klas od IV do VI wyśpiewała Wiktoria Wróbel, która wykonała kolędę pod tytułem “Leżysz Chryste”. Zespół ze Szkoły Podstawowej w Grębocicach zgarnął także pierwszą nagrodę w kategorii zespół klas od IV do VI. Docenione zostało wykonanie pastorałki pod nazwą “Kolęda płynie w wysokości”.

To jednak jeszcze nie koniec sukcesów młodszych mieszkańców Grębocic. W Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek wzięli także udział uczniowie Gimnazjum imienia Jana Nowaka – Jeziorańskiego w Grębocicach. Oni także sięgnęli po najwyższe laury. W kategorii soliści pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Ziółek, która zaprezentowała pastorałkę pod nazwą “Magia świąt”. W konkursie został doceniony także zespół z Gimnazjum w Grębocicach, który zajął pierwsze miejsce za zaśpiewanie pastorałki pod tytułem “Gdy wigilia jest”.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.