Święta w przedszkolu w Jerzmanowej

0
533

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Już za cztery dni (24 grudnia) wszyscy zasiądziemy do wspólnego, wigilijnego stołu. Będzie to czas rodzinny i pełen radości. Święta Bożego Narodzenia najbardziej lubią chyba dzieci. Wczoraj (19 grudnia) przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Jerzmanowej. Grupa punktu przedszkolnego zaprosiły swoich rodziców i razem z nimi bawili się, a tematyką były oczywiście święta.

20-12-2012-przedszkole-jerzmanowa-swietaWspólne śpiewanie kolęd, mini quiz świąteczny, robienie bombek to wszystko czekało wczoraj (19 grudnia) na grupę “Pszczółek” z puntu przedszkolnego w Gminnym Przedszkolu w Jerzmanowej. Dzieci na spotkanie zaprosiły swoich rodziców i we wspólnym kręgu bawili się i mówili o świętach. Pierwszym zadaniem przedszkolaków było wybranie wśród różnych kartek pocztowych, te które ich zdaniem są kartami świątecznymi. Przedszkolaki wykonały to zadanie bezbłędnie. Jako atrybuty świąt wskazały między innymi choinkę. Później zorganizowano zabawę ubierania niewidzialnej choinki. Dzieci musiały, więc owijać choinkę łańcuchem oraz skakać, aby powiesić na czubku gwiazdę. Następnym zadaniem dla przedszkolaków były pytania dotyczące świąt.

W czasie spotkania świątecznego w Gminnym Przedszkolu w Jerzmanowej dzieci miały także okazje zrobić swoją własną bombkę. Można było na niej nakleić gwiazdki, obkleić kolorową wstążką, czy piórkami. Wszystko zależało od wyobraźni przedszkolaka. Na koniec dzieci, rodzice oraz pracownicy przedszkola wspólnie śpiewali kolędy oraz dzielili się opłatkiem. Przygotowany został także drobny poczęstunek. Dzięki temu spotkania dzieci miały okazje już teraz poczuć magię świąt.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.