Wernisaż wystawy Michała Hrisulidisa w muzeum

0
492

Za tydzień (24 grudnia) obchodzone będą święta Bożego Narodzenia. Wszyscy w tym dniu zasiądą do wigilijnego stołu. Zanim to jednak nastąpi przez najbliższy tydzień wszyscy będą przygotowywać się do świąt kupując prezenty dla najbliższych, ubierając choinkę oraz robiąc zakupy na wigilijną kolacje. Jednak w czasie tego tygodnia przygotowań należy pomyśleć nad jakąś formą relaksu. W najbliższy czwartek (20 grudnia) mieszkańcy Głogowa będą mogli obejrzeć film pod tytułem “Zakochani w Rzymie”. Seans filmowy odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Także w najbliższy czwartek (20 grudnia) będzie można zobaczyć wystawę malarza, rysownika oraz scenografa Michała Hrisulidisa. Wystawa ta odbędzie się w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie.

W najbliższy czwartek (20 grudnia) w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie odbędzie się wernisaż wystawy pod nazwą “Michał Hrisulidis – malarz, rysownik, scenograf”. Michał Hrisulidis jest greckim artystą, który urodził się we Wrocławiu i tutaj również ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, scenografią filmową i teatralną. W 2000 roku został laureatem nagrody indywidualnej za scenografię do filmu fabularnego pod tytułem “Daleko od okna” Jana Jakuba Kolskiego na XXV Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Obecnie pracuje na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, prowadząc zajęcia ze scenografii filmowej. Wystawa pod nazwą “Michał Hrisulidis – malarz, rysownik, scenograf” jest wystawą z cyklu Cztery Pory Roku. W tym roku będzie to ostatnia wystawa z tego cyklu. Ekspozycje można będzie oglądać od najbliższego czwartku (20 grudnia) do końca lutego 2013 roku. Wernisaż wystawy rozpocznie się o godzinie 17.00. Wstęp na wernisaż jest wolny.

Informujemy także, że Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie otrzymało od Fundacji Polskiej Miedzi w Lubinie darowiznę w kwocie 5.500 złotych. Dzięki tej kwocie wydany został katalog, który zawiera wszystkie cztery wystawy zorganizowane w 2011 roku, z cyklu Galeria Cztery Pory Roku. Wystawy, które znalazły się w katalogu: “Stefan Chabrowski – malarstwo”, “Helena Zadrejko – artystka i muza”, “Renata Skrzypczak-Perełkiewicz. Wszystko jest przy słowie” oraz “Małgorzata Maćkowiak Gra-fologia. Znak Kolor Wyobraźnia”. Promocja katalogu odbędzie się w najbliższy czwartek (20 grudnia) w czasie wernisażu wystawy “Michał Hrisulidis – malarz, rysownik, scenograf”.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.