Największa inwestycja w Głogowie już zakończona

0
435

W ubiegłym tygodniu zakończyła się inwestycja przebudowa ciągu ulic na odcinku od skrzyżowania z ulicą Daszyńskiego do ulicy Kazimierza Wielkiego i Rudnowskiej. Tym samym zakończyła się trwająca inwestycja przebudowy Wałów Bolesława Chrobrego. Dzięki tej przebudowie miasto zyskało szersze ulice i bezpieczniejsze skrzyżowania.

W ubiegłym tygodniu zakończyła się przebudowa ciągu ulic Wały Chrobrego – Bolesława Krzywoustego – Piastowska – Rudnowska – Kazimierza Wielkiego . W sumie cała inwestycja kosztowała Gminę Miejską Głogów ponad 25 milionów złotych. – Od kwietnia 2010 roku realizowaliśmy tą przebudowę i jesteśmy niezmierni zadowoleni, że zakończyliśmy już tą trudną inwestycje. Efekt jest widoczny i będzie służyć wszystkim mieszkańcom Głogowa oraz tym, którzy przejeżdżają przez Głogów – mówi Jan Zubowski, Prezydent Miasta Głogowa. Prezydent wspomniał także o początkach tej inwestycji. – Mieliśmy wiele krytycznych opinie. Zarzucano nam między innymi, że niepotrzebnie zamieniamy tą drogą, która była kiedyś drogą wojewódzką na drogę gminną. Dzisiaj myślę, że gdybyśmy tej zamiany nie wykonali to Wały Chrobrego wyglądałyby tak jak ulica Rudnowska, czyli byłyby rozjeżdżone, byłyby dziury. Dzięki temu, że przejęliśmy drogi i zrealizowaliśmy projekt w tej chwili Głogowianie nie stoją w korkach, a co za tym idzie mniej wydziela się spalin do atmosfery. Jest także dużo większe bezpieczeństwo. Mam olbrzymią satysfakcje, że tą ważna inwestycje wykonaliśmy do końca. Wielu radnych kwestionowało sens tej inwestycji. Mówili o tym, że zniszczeniu ulegną głogowskie fortyfikacje oraz, że będzie paraliż komunikacyjny miasta. Ich obawy były jednak płonne. Realizacja tej inwestycji nie przysporzyła większych kłopotów kierowcom, bo przez prawie trzy lata ruch odbywał się płynnie. Wyjątkiem były tylko kilkudniowe utrudnienia. – dodaje Jan Zubowski.

Właśnie zakończony odcinek był trzecim i ostatnim etapem w ramach tej inwestycji. – Dalej jest droga wojewódzka, czyli ulica Kazimierza Wielkiego i ulica Rudnowska. Rozmawialiśmy z dyrektorem Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei i zadeklarowaliśmy chęć uczestniczenia w inwestycjach. Głównie zależy nam na remoncie wiadukty przy ulicy Rudnowskiej. Mam nadzieje, że przy naszym wsparciu uda się wykonać także tą inwestycje i zwiększy się bezpieczeństwo kolejnej drogi. – tłumaczy Prezydent Miasta Głogowa.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.