Mikołaj na motorze

0
1017

Nie ma chyba dziecka, które w dniu świętego Mikołaja (6 grudnia) nie otrzymało choćby drobnego upominku. Mikołaj pojawiał się w różnych instytucjach, szkołach oraz przedszkolach. Wyjątkowy gość pojawił się także w świetlicy wiejskiej w Skidniowie (Gmina Kotla). Mikołaj nie przyjechał jednak saniami, a.. na motorze.

Zabawka mikołajkowa dla dzieci ze świetlicy wiejskiej w Skidniowie została zorganizowana przez sekcje motocyklową “Easy Rider” działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kotli przy współpracy z Marią Błaszków, wychowawcą świetlicy środowiskowej. Dzieci na zabawę mikołajkową przygotowały przedstawienie teatralna pod tytułem “Czerwony kapturek”. Zaś rodzice dzieci przygotowali smaczny poczęstunek i tak dzięki zaangażowaniu wielu osób na buziach dzieci zagościł uśmiech. Mikołaj tego samego dnia pojawił się także u dzieci z Domu Dziecka “Pod lipami” w Kotli, gdzie tradycyjnie rozdawał prezenty. Wszystko to było możliwe dzięki pomocnikom świętego Mikołaja, którzy ufundowali prezenty dla dzieci. W role pomocników świętego Mikołaja wcielili się: Wójt Gminy Kotla, Łukasz Horbatowski, Radosław Hajduk ze sklepu “Chata Polska” oraz Jerzy Kłonica, Artur Rutkowski, Krzysztofa Romanowska, a także sekcja motocyklowa “Easy Rider”. Pomysł Motomikołaja jest autorstwa członków “Easy Rider”.

6 grudnia Mikołaj pojawił się także w Szkole Podstawowej w Brzegu Głogowskim. W czasie zabawy mikołajkowej uczniowie mieli okazje uczestniczyć w konkursie “Mam Talent”, w którym zaprezentowali się chętni uczniowie. Talenty, jakie można było obejrzeć to między innymi: taniec śpiew, recytacja, pokaz karate oraz ćwiczenia gimnastyczne. Za swoje występy każdy uczestnik otrzymał słodki upominek. Po pokazie talentów ogłoszono wyniki konkursów: SKO spełnia twoje marzenia i EKOskarbonka oraz wręczono laureatom nagrody. W czasie zabawy nie zabrakło także wizyty świętego Mikołaja. Miał on ze sobą wór pełen prezentów i w radosnej atmosferze wręczył je dzieciom. Później została zorganizowana bitwa na śnieżki, w czasie której uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim cieszyli się z świeżego śniegu. Na zakończenie na sali gimnastycznej odbył się turniej badmintona.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.