Budżet na aktywizacje zawodową w Głogowie powiększony o 5 milionów

0
582

Do końca 2012 roku pozostało 18 dni. Koniec roku kalendarzowego jest okazją do podsumowań i zastanawiania się, co ważnego wydarzyło się w mijającym roku. Wszystko wskazuje na to, że jeśli chodzi o aktywizacje osób bezrobotnych w Głogowie to wiadomości są całkiem dobre. W tym roku budżet na aktywizacje zwiększył się o 5 milionów złotych.

O tym jak ważna jest aktywizacja osób bezrobotnych nikogo nie trzeba chyba przekonywać. W Głogowie bezrobocie otrzymuje się na wysokości czternastu procent. Dlatego tak ważne są wszelkie formy wyjścia z bezrobocia takie jak staże, doposażenia miejsc pracy oraz środki na podjęcie działalności gospodarczej. – Rok zaczynaliśmy z budżetem Funduszu Pracy w wysokości ponad dwa miliony 600 tysięcy złotych. W tej chwili doszły jeszcze pieniądze z programu “Pogoda na prace” oraz zwiększenia pochodzące z rezerw. Wszystko to sprawia, że budżet Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie wzrósł do ponad siedmiu milionów 160 tysięcy złotych. Jest to wszystko spowodowane skutecznością w działaniu, jakie Urząd Pracy prowadzi w związku z aktywizacją osób bezrobotnych. Ten rok był dobry i myślimy, że także ten nadchodzący rok będzie podobny. Pracownicy Urzędu Pracy na bieżąco monitorują wszelkie konkursu, szukają czy jest jakaś rezerwa, jakiś dodatkowy program – mówi Wioletta Maniara, członek Zarządu Powiatu Głogowskiego.

Dodatkowe środki trafiły do Powiatu Głogowskiego jeszcze w grudniu tego roku. – 11 grudnia otrzymaliśmy informacje, że zostały zwiększone dodatkowe środki z Funduszu Pracy, a dokładniej z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z tak zwanej rezerwy ministerialnej. Urząd Pracy na bieżąco monitoruje jakie środki można pozyskać i na jaki cel. Teraz został złożony wniosek i przyznano nam 200 tysięcy złotych. Planowane jest w ramach tej kwoty udzielenie 10 dotacji w kwocie 20 tysięcy złotych na uruchomienie działalności gospodarczej przez osoby bezrobotne. Jedynym kryterium, aby starać się o te środki jest posiadanie statusu osoby bezrobotnej. Jest to inne rozwiązanie niż przy poprzednich rozdaniach gdzie konieczne było spełnienie kryterium wieku lub być osobom długotrwałą bezrobotną. Dodatkowym utrudnieniem jest także fakt, że środki te należy wydatkować do końca roku kalendarzowego. Jeżeli oczywiście nie uda się wydatkować tych środków to one wrócą do rezerwy ministerialnej. Zawsze jest jednak szansa, że mieszkańcy Powiatu Głogowskiego skorzystają z tych pieniędzy. – dodaje Wioletta Maniara.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.