Spotkanie mikołajkowe w Nielubi

0
548

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Już za niecałe dwa tygodnie (24 grudnia) grzeczne dzieci odwiedzi Gwiazdor i pod choinką zostawi prezenty. Zanim jednak się to stanie to święty Mikołaj odwiedził różne instytucje i szkoły. Znalazł się także w Bibliotece Publicznej w Nielubi, gdzie spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim.

Tradycyjnie w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia różnego rodzaju instytucje i szkoły odwiedza święty Mikołaj. Nie ominął on także małych mieszkańców Gminy Żukowice. Wczoraj (12 grudnia) w Bibliotece Publicznej w Nielubi zostało zorganizowane spotkanie mikołajkowe. W spotkaniu tym brały udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim. Gościem specjalnym spotkania był także Wójt Gminy Żukowice, Krzysztof Wołoszyn, który opowiadał dzieciom o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych. Po takim wprowadzeniu w tematykę świąt zorganizowano zabawę, w czasie której dzieci miały okazje się trochę wyszaleć. Następnie mogły wysłuchać opowieść świąteczną czytaną przez Wójta Gminy Żukowice, Krzysztofa Wołoszyna. Uczniowie słuchali opowieści z wielkim zainteresowaniem, a następnie odpowiadały na pytania dotyczące książki. Gwoździem programu była wizyta świętego Mikołaja. Mikołaj nie był jednak bezinteresowny, bo on także chciał otrzymać od dzieci jakiś prezent. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim dały Mikołajkowi prezent w postaci wierszyków i piosenek. Później to właśnie dzieci zostały obdarowane. Prezenty rozdawali Mikołaj oraz Wójt Krzysztof Wołoszyn. Najmłodsi mieszkańcy Gminy Żukowice otrzymali słodkie upominki oraz nagrody książkowe. W trakcie spotkania mikołajkowego został także rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą szopkę.

Spotkanie mikołajkowe w Bibliotece Publicznej w Nielubi zostało zorganizowane dzięki wsparciu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie. Zaś słodkie upominki dla dzieci zostały ufundowane przez państwa Tomasza i Katarzynę Dobrychłop.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.