Plastyczny powrót do korzeni

0
644

Miejski Ośrodek Kultury ma kolejną propozycje dla mieszkańców Głogowa z cyklu Weekendowe Spotkanie ze Sztuką. Tym razem weekend minie mieszkańców Głogowa pod hasłem “Powrót do korzeni” – plastyka. W ramach tego przedsięwzięcia odbędą się warsztaty łapkodzieła dla dzieci oraz rękodzieła dla dorosłych. Plastyczny powrót do korzeni odbędzie się w najbliższą sobotę (15 grudnia) oraz niedziele (16 grudnia). W ramach wydarzenia odbędzie się także Kiermasz Rękodzieła Kreatornia & Ceramika.

W dzisiejszych czasach sposobem na nudę wielu dzieci jest spędzanie czasu przed telewizorem lub komputerem. Często, więc w zabawach tych brakuje kreatywności. Nie zawsze jednak tak było. Kiedyś, kiedy komputer nie był jeszcze tak popularny, rozrywką dzieci mógł się stać zwykły kapsel, patyk, czy sznurek. Miejski Ośrodek Kultury próbuje zmierzyć się ze sposobem na rozrywkę i zaproponować dzieciom nieco inną formę spędzania wolnego czasu. Celem przeprowadzenia Weekendowego Spotkania ze Sztuką – Plastyka jest właśnie chęć pokazania młodszemu pokoleniu i przypomnienie starszemu różnych form na kreatywne spędzenie czasu. I tak w ramach “Łapkodzieła”, czyli warsztatów dla dzieci o godzinie 10.00 odbędą się zajęcia pod nazwą “Ceramiczne bibeloty”. Także o godzinie 10.00 rozpoczną się inne zajęcia – tym razem dzieci stworzą serduszkowy patchwork. Będzie można wybrać się także na warsztaty rzeźbiarskie pod nazwą “Mydlana forma”. Także te zajęcia rozpoczną się o godzinie 10.00. Zaś od godziny  11.00 dzieci będą miały okazje uszyć swoją własną przytulankę. Na wszystkie zajęcia dziecko powinno przyjść z opiekunem. Koszt udziału w warsztatach to 10 złotych. Zajęcia odbywają się w sobotę (15 grudnia) i w niedziele (16 grudnia).

Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie przygotował coś także dla dorosłych. O 13.30 odbędą się warsztaty rzeźbiarskie pod nazwą “Mydlana forma”. Zaś o godzinie 14.00 odbędą się warsztaty rękodzieła pod nazwą “Kuźnia prezentów”. Opłata za zajęcia wynosi 10 złotych. W ramach Weekendowego Spotkania ze Sztuką pod hasłem “Powrót do korzeni” w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się także Kiermasz Rękodzieła Kreatornia & Ceramika. Odbędzie się on w najbliższą sobotę (15 grudnia) oraz niedziele (16 grudnia) w godzinach od 10.00 do 16.00. Kiermasz odbywać będzie się na holu głównym w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.