W PWSZ o estetyce chińskiego ogrodu i krajobrazu

0
543

W następny wtorek (18 grudnia) w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie odbędzie się drugi w tym roku akademickim wykład otwarty dla mieszkańców Głogowa. Tematem wykładu będzie estetyka chińskiego ogrodu i krajobrazu, a poprowadzi go pracownik naukowo – dydaktyczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, doktor Magdalena Gimbut. Organizatorami przedsięwzięcia jest Instytut Humanistyczny oraz Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Po raz drugi w tym roku akademickim mieszkańcy Głogowa będą mogli skorzystać z wykładu otwartego organizowanego przez Instytut Humanistyczny oraz Bibliotekę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie. Pierwszy wykład w tym roku akademickim odbył się 20 listopada. Wtedy to doktor Radosław Kawczyński przedstawił mieszkańcom Głogowa wykład pod nazwą “Co to jest kultura?”. Teraz będzie można dowiedzieć się czegoś więcej na temat Chin, a to wszystko za sprawą wykładu pod nazwą “Estetyka chińskiego ogrodu i krajobrazu”, który poprowadzi doktor Magdalena Gimbut z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. – Lepsze zdrowie, lepsi ludzie, lepszy świat – zapraszam na opowieść o chińskich ogrodach i miastach, podróż przez chińską tradycję, po ścieżkach Daoizmu, wśród pekińskich hutongów, syczuańskich świątyń buddyjskich tropiąc ślady mądrości feng shui we współczesnych Chinach. Wykład ilustrowany będzie zdjęciami – rekomenduje swój wykład doktor Magdalena Gimbut.

Wykłady otwarte w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej skierowane są do młodzieży szkolnej oraz akademickiej z Głogowa oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką. Treść wykładów otwartych obejmuje szeroko pojęte nauki humanistyczne. Udział w wykładach może być także doskonałym przygotowaniem do egzaminu maturalnego. Najbliższe spotkanie odbędzie się w następny wtorek (18 grudnia) od godziny 13.15 do 14.00 w auli 109 A w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej przy ulicy Piotra Skargi 5. Więcej informacji na temat wykładów otwartych można uzyskać pod numerem telefonu: 76 832 04 22 lub 76 832 04 24 oraz pod adres mailowym: biblioteka@pwsz.glogow.pl. Informujemy, że grupy zarganizowane, aby wziąć udział w wykładzie muszą wcześniej zgłosić ten fakt organizatorom.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.