SLD podsumowuje swoją działalność na półmetku kadencji

0
385

W tym roku mija półmetek kadencji samorządowej. To czas podsumowań i pomysłów na kolejne lata. Sojusz Lewicy Demokratycznej w Głogowie chce z tej okazji spotkać się z mieszkańcami Głogowa i porozmawiać o obecnej sytuacji w mieście.

Obecna kadencja samorządowa rozpoczęła się w 2010 roku, a zakończy się w 2014 roku. W tym roku mija, więc półmetek kadencji. To czas, kiedy każdy zastanawia się, co udało się zrobić, a co jest jeszcze do zrobienia. O takie podsumowanie pokusiła się partia Sojusz Lewicy Demokratycznej w Głogowie. W ubiegły piątek (7 grudnia) przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej spotkali się z dziennikarzami na konferencji prasowej. Spotkania odbywać będą się także z mieszkańcami Głogowa. Od najbliższej środy (12 grudnia) do soboty (15 grudnia) odbywać będą dni biura Sojuszu Lewicy Demokratycznej przy ulicy 1 Maja 25 a. Dni otwarte odbywać będą się pod hasłem “Porozmawiajmy o Głogowie”. – Właśnie mija półmetek kadencji samorządowej i obowiązkiem radnych jest podzielenie się z mieszkańcami miasta i powiatu dokonaniami – tym, z jakimi propozycjami z radni wychodzili. To mieszkańcy najczęściej wskazują, co w mieście i powiecie jest do zrobienia. Naszym obowiązkiem radnych jest konsultacja tego wszystkiego. I właśnie do takiej konsultacji chcemy po raz kolejny doprowadzić przy okazji półmetku kadencji. Po raz pierwszy w Głogowie wprowadzamy dni otwarte naszego biura przy ulicy 1 Maja. Ta nowa forma ma mieszkańcom przybliżyć naszą siedzibę i naszych radnych. Będzie można wspólnie porozmawiać o wszystkich problemach jakie nurtują mieszkańców Głogowa – mówi Zbigniew Sienkiewicz, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Głogowie.

W ramach działań z okazji półmetku  Sojusz Lewicy Demokratycznej wysłał także do mieszkańców ulotki, w których informuje o swoich zasługach w ciągu tych dwóch lat. I tak można przeczytać na przykład, że dzięki inicjatywie radnych miejskich z Sojuszu Lewicy Demokratycznej zostało wybudowane boisko przy Szkole Podstawowej numer 10 oraz przywrócono do użytku boisko do piłki nożnej na osiedlu Brzostów, a dzięki zabiegom Starosty Powiatu Głogowskiego, Rafaela Rokaszewicza powstaje nowy zakład produkcyjny firmy Sitech, w którym zatrudnionych zostanie na początek około 100 osób. Sojusz Lewicy Demokratycznej jest jednak otwarty na sugestię mieszkańców Głogowa i dalsze pomysły do działania na przyszłe lata. – Zapraszamy mieszkańców od środy, 12 grudnia do piątku, 14 grudnia od godziny 16.00 do 18.00 oraz w sobotę, 15 grudnia w godzinach od 14.00 do 16.00 do naszej siedziby przy ulicy 1 Maja 25 a.  – dodaje Zbigniew Sienkiewicz.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.