Ciasta i dekoracje stołów w Ekonomiku

0
615

W Zespole Szkół Ekonomicznych imienia Jana Pawła II w Głogowie można zdobyć zawód technika ekonomisty, kucharza, technika handlowca, technika hotelarstwa, a także kucharza małej gastronomii oraz sprzedawcy. W ubiegły piątek (7 grudnia) uczniowie kierunków gastronomicznych już po raz kolejny pokazali mieszkańców Głogowa swoje umiejętności. W tym dniu odbył się świąteczny kiermasz ciast oraz wystawę pod nazwą “Pięknie nakryty stół bożonarodzeniowy”.

Od kilku lat Zespół Szkół Ekonomicznych imienia Jana Pawła II w Głogowie organizuje różnego rodzaju akcje związane z karmieniem mieszkańców Głogowa oraz uczniów szkoły. Szkoła organizuje między innymi sprzedaż papieskich kremówek oraz świątecznych ciast. – W czasie naszych kiermaszów każdy mieszkaniec Głogowa może przyjść do naszej placówki i kupić ciasto. To już nasza taka tradycja. W sprzedaży mamy ciasta takie mikołajkowo – barbórkowe, czyli makowce, serniki, orzechowce, pierniki, wiśniówce, sernik z rosą. Do pokazania mamy także świąteczne dekoracje świąteczne stołów. W czasie kiermaszu prezentujemy także kartki świąteczne wykonane przez Zespół Szkolny Caritas, które sprzedawane są na cele charytatywne – mówi Małgorzata Długosz, kierownik warsztatów szkolnych Zespołów Szkół Ekonomicznych imienia Jana Pawła II w Głogowie.

Piątkowy (7 grudnia) kiermasz ciast cieszył się dużą popularnością wśród mieszkańców Głogowa. – Już przed godziną 12.00, praktycznie o 11.30 zaczęliśmy sprzedawać ciasta, bo mieszkańcy Głogowa już przychodzili i nie chcieliśmy kazać im czekać. Dużo osób przyszło. Większość mieszkańców zna już nasze ciasta i wie jakie to są wyroby, a cześć próbowała. Są takie osoby, które przychodzą do nas, co roku, są też osoby, które przychodzą do nas codziennie na obiady zainteresowały się naszymi ciastami – dodaje Małgorzata Długosz. Ciasta wykonali uczniowie z Koła Młodego Gastronoma.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.