Już dzisiaj pierwszy koncert eliminacyjny MRF

0
303

Wczoraj (7 grudnia) w budynku przy ulicy Perseusza 11 oficjalnie otworzono Młodzieżowe Centrum Kultury Mayday. To właśnie tam dzisiaj (8 grudnia) odbędzie się pierwszy koncert eliminacyjny Mayday Rock Festival. Festival ten w tym roku będzie miał swoją szesnastą edycje. Organizatorem Mayday Rock Festival jest Miejski Ośrodek Kultury.

To będzie już 16 edycja Mayday Rock Festival. Impreza ta niewątpliwie jest jedną z tych, które rozsławiają Głogów poza jego granicami. W tym roku organizacją Mayday Rock Festiwal zajął się Miejski Ośrodek Kultury. Impreza rozpocznie się już dzisiaj (8 grudnia) o godzinie 19.00. W czasie pierwszego koncert eliminacyjnego zaprezentuje się osiem zespołów, w tym jeden reprezentant głogowskiej sceny. Mayday Rock Festival niezmiennie cieszy się duża popularnością, a świadczy o tym chociażby fakt, że chęć udziału w tym festiwalu wyraziło 76 zespołów. Wśród nich jury, w składzie Piotr Furmański, Maciej Iżycki i Michał Kolańczyk, wyłoniła 24 zespoły, które wezmą udział w trzech koncertach eliminacyjnych. Dzisiaj (8 grudnia) odbędzie się pierwszy z nich. Pozostałe będą odbywać się 15 i 22 grudnia. Następnie 30 grudnia odbędzie się koncert finałowy, a w sylwestra (31 grudnia) koncert laureatów połączony z koncertem Acid Drinkers i Fucktory.

Dzisiaj (8 grudnia) mieszkańcy Głogowa będą mieli okazje wysłuchać takich zespołów jak: CHMURA – Głogów, Panta Koina – Lublin, TITANIUM – Ostrów Wielkopolski, Sam Wiesz Kto – Opole, Amnezja – Warszawa, Lola Lynch – Poznań, HECTIC – Gdynia oraz LE FLEUR – Knurów województwie śląskim. Występy zespołów oceniać będzie jury w składzie: Piotr Furmański, gitarzysta i kompozytor, Maciej Iżycki, dziennikarz i gitarzysta, Janusz Jastrzębowski, perkusista takich zespołów jak Artrosis, Closterkeller, czy Carnal, Michał Kolańczyk, wokalista zespołów Fatclicks i Archcain oraz laureat poprzednich edycji Mayday Rock Festival, Paweł Piotrowicz, dziennikarz muzyczny i filmowy, na dłużej związany z portalem Onet.pl. Bilet na koncert eliminacyjny kosztuje 10 złotych.

Przypominamy, że Mayday Rock Festiwal to jedna z największych imprez w Polsce i jedna z tych, które rozsławiają Głogów. Głogowski festiwal rozpoczynał kariery wielu znanych teraz zespołów, między innymi: IRA, Łzy, Houk, czy Pivo. Mayday Rock Festival na swojej scenie gościł także takie zespoły jak: Hey, Kaliber 44, Sweet Noise, Blade Loki, The Analogs, czy Vavamuffin.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.