Jarosław Marszałek: Czwórka z minusem dla Prezydenta Jana Zubowskiego

0
545

W ubiegłą środę (5 grudnia) przedstawiciel partii Ruchu Palikota w Głogowie, Jarosław Marszałek spotkał się z Prezydentem Miasta Głogowa, Janem Zubowskim. Z uwagi na przedświąteczny okres w jakim odbyła się wizyta Jarosław Marszałek na spotkanie przyszedł z prezentami. Prezydent otrzymał między innymi wino, książkę pod tytułem “Jak samorządy lokalne mogą wspierać rozwój przedsiębiorczości?” oraz film pod tytułem “Doktryna szoku”.

Jarosław Marszałek przedstawiciel Ruchu Palikota w Głogowie spotkał się z Prezydentem Miasta Głogowa, Janem Zubowskim, aby porozmawiać o nurtujących Jarosława Marszałka problemach. Tematy jakie zostały poruszane to między innymi in vitro, dymisja naczelników oraz sprawa płotu przy parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego na osiedlu Piastów Śląskich. Jednak spotkanie to miało charakter pokojowy, a Jarosław Marszałek przyniósł nawet dla Prezydenta Miasta, Jana Zubowskiego przedświąteczny prezent. – Mam prezent dla Pana Prezydenta Jana Zubowskiego – wino, książkę “Jak samorządy lokalne mogą wspierać rozwój przedsiębiorczości” oraz film “Doktryna szoku”. W książce zawarte są różne informacje chociażby o roli Internetu w globalizacji. Myślę, że Prezydent wyciągnie z niej jakieś wnioski i być może jacyś nowi inwestorzy pojawią się w Głogowie, Jak na razie w tej kwestii jest dość słabo w tej kwestii, bo jeśli chodzi o Sitech to moim zdaniem jest to bardziej zasługa Starosty, Rafaela Rokaszewicza. Jednak samo spotkanie ma być spotkaniem pokojowym. Chce poruszyć pewne sprawy, które nie miałem okazji przedstawić wcześniej albo, które były ignorowane. Chce też przedstawić swoje wizje i możliwości oraz sprawy, z którymi zwracają się do mnie mieszkańcy Głogowa. Chodzi mi bardziej o sprawy lokalne, a nie sprawy partyjne – mówi Jarosław Marszałek, przedstawiciel Ruchu Palikota w Głogowie.

Jarosław Marszałek przed spotkaniem z Prezydentem docenił także jego wkład w rozwój Głogowa. – Jest także, za co dziękować Prezydentowi Janowi Zubowskiego. Cała jego sześcioletnia kadencja jest nieporównywalna z żadną inną kadencja. Mamy tu do czynienie z historycznym momentem dziejowym. Budżet Gminy Miejskiej Głogów w ciągu kadencji Jana Zubowskiego wzrósł o ponad 100 procent. W 2006 roku budżet wyniósł 160 tysięcy milionów złotych, w tym roku mamy ponad 300 milionów. To jest niespotykany moment w historii i albo Prezydent to wykorzysta albo nie. Na razie dzieje się umiarkowanie, jeśli jednak miałbym mu wystawiać ocenę to byłaby to czwórka z minusem. Chociaż są pewne działania konserwatywne i tu przydałaby się dynamika Ruchu Palikota. Jan Zubowski często porównywany jest do innych prezydentów. Moim zdaniem jest to jakieś nieporozumienie. Nie można porównywać żadnej innej prezydenckiej kadencji do tej Jana Zubowskiego, bo on ma pieniądze na niespotykane dotąd inwestycje. Przypominamy, że to jest 150 milionów więcej. Mamy potencjał i trzeba wykorzystać te możliwości. – mówi Jarosław Marszałek.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.