Mikołajki w MOK-u i I LO w Głogowie

0
649

Wczoraj (6 grudnia) obchodzone były Mikołajki i nie ma chyba dziecka, które w tym dniu nie zostało obdarowane, chociaż drobnym upominkiem. Mikołaj odwiedzał dzieci w szkołach. Znalazł także czas żeby przyjść do Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie gdzie dzieci odbywały różnego rodzaju zajęcia.

Gruby, starszy, siwy pan, czyli święty Mikołaj miał wczoraj (6 grudnia) pełne ręce roboty. Pojawił się w ruinach świętego Mikołaja, był też we wszystkich głogowskich szkołach i przedszkolach, spotkać można było go także w Miejskim Ośrodku Kultury. W głogowskim MOK – u święty Mikołaj odwiedzał wszystkie sale gdzie odbywały się zajęcia i rozdawał dzieciom słodkie upominki, czyli cukierni. Odwiedziny Mikołaja były też okazją do podpytania dzieci, kim on tak naprawdę jest święty Mikołaj.  – Mikołaj to taki pan, który rozdaje wszystkim dzieciom prezenty. Ja dostałam już prezent w szkole oraz w domu – mówi ośmioletnia Nikoletta. – Mikołaj przynosi dzieciom prezenty. Fajnie jest dostawać prezenty. Ja nigdy wcześniej nie spotkałem Mikołaja, ale właśnie tak go sobie wyobrażałem – mówi dziesięcioletni Michał – Mikołaj wchodzi przez komin i rozdaje prezenty. Bardzo fajnie jest dostać prezent od Mikołaja. Już wcześniej widziałam Mikołaja, który przychodził do mnie do szkoły – mówi dziesięcioletnia Adrianna. – Mikołaj to jest taki pan, co chodzi i rozdaje prezenty i uszczęśliwia małe dzieci. Ja bardzo dużo razy spotkałam Mikołaja, czasami mnie przeraża, bo to taki duży pan, który wkrada się w nocy – mówi dziesięcioletnia Marcela. Na koniec spotkania dzieci miały okazje zrobić sobie wspólne zdjęcie z Mikołajem.

Mikołajki odbyły się także w I Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie. Jednak uczniowie głogowskiej “jedynki” postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym. – Na szkolnym korytarzu uczniowie zorganizowali Mikołajkowe śpiewanki, tańce, pokazy oraz degustacje upieczonych przez siebie ciast. Każdy kawałek ciasta kosztował złotówkę, a pieniądze to zostały wrzucone do Mikołajkowej Puszki. Zawartość tej puszki została wykorzystana na zakup słodyczy dla Domu Samotnej Matki w Głogowie – mówi Monika Herba, nauczycielka w I Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie. Także uczennice ze Szkolnego Klubu Wolontariusza postanowiły w tym dniu wyręczyć świętego Mikołaja i też czynić dobro. Dziewczyny pomagały w przeprowadzeniu Mikołajek dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, które odbyły się w Warsztatach Terapii Zajęciowej “Arka” w Głogowie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.