W Jerzmanowej porwano 21 – letnią kobietę

0
532

Wczoraj (5 grudnia) nad ranem (około godziny 4.00) policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zostali powiadomienie o porwaniu 21 – letniej kobiety. O porwaniu policje zawiadomiła 20 – letnia mieszkanka Głogowa, koleżanka porwanej. Do całego zdarzenia doszło kilka godzin wcześniej w pobliżu Jerzmanowej. Całą sprawą zajmują się teraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Porywaczowi za swój czyn grozi teraz od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Do porwania 21 – letniej mieszkanki Legnicy doszło na drodze wojewódzkiej 329 w pobliżu Jerzmanowej wczoraj (5 grudnia) około godziny 1.00 nad ranem. Zaś o godzinie 4.00 o całym zdarzeniu została powiadomiona legnicka policja. – O całym zdarzeniu poinformowała 20 – letni mieszkanka Głogowa, koleżanka porwanej. Kobieta twierdziła, że 21 – letnią mieszkankę Legnicy porwał znany jej 40 – letni mieszkaniec Legnicy – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Do zdarzenia doszło, kiedy dwie kobiety jechały samochodem z Legnicy do Głogowa. – Na wysokości Jerzmanowej kobiety złapały gumę i musiały zatrzymać samochód. Niedługo po tym w tym miejscu pojawił się 40 – letni mieszkaniec Legnicy. Przyjechał swoim samochodem i siłą wciągnął 21 – latkę do swojego samochodu – dodaje Bogdan Kaleta. Po zgłoszeniu na policje 21 – letnia kobieta została odnaleziona, a 40- letni mężczyzna zatrzymany. Teraz mężczyzna będzie odpowiadał za pozbawienie wolności innej osoby. Mieszkańcowi Legnicy grozi za to od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia. Jednak, jeżeli okaże się, że w czasie porwania mężczyzna znęcał się nad 21 – latką wtedy będzie grozić mu od 3 do 10 lat pozbawienia wolności. Z racji tego, że do porwania doszło na terenie Powiatu Głogowskiego sprawę prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Nieoficjalnie wiadomo, że 40 – latek był w związku z 21 – letnią kobietą. Najprawdopodobniej był też ojcem jej dziecka. Między nimi doszło jednak do kłótni i 21 – latka poprosiła swoją koleżankę z Głogowa o pomoc w wyjeździe z Legnicy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.